Orzeczenie ZUS a wydłużenie wieku emerytalnego

ODPOWIEDZ
PCPRz

Orzeczenie ZUS a wydłużenie wieku emerytalnego

Post autor: PCPRz »

Mam zagwozdkę...
Ma wpłynąć do mnie wniosek w sprawie dofinansowania aparatów słuchowych. Wnioskodawca ma orzeczenie ZUS (częściowa niezdolność...), która skończyła mu się we wrześniu 2016 roku, ale dostał od ZUS-u "Informację", że wydłużają mu tę niezdolność do września 2018 roku (jest to związane z tym, że we wrześniu 2018 będzie mógł już przejść na emeryturę, wcześniejsze orzeczenie było do 2016, bo miał wtedy przechodzić). Wysłałam go do ZUS-u, żeby zapytał, czy wystawią mu orzeczenie o niezdolności do pracy z datą do 2018 roku. Okazało się, że nie.

Pytanie - mogę przyjąć to stare orzeczenie z tą informacją z ZUS o wydłużeniu terminu? Niby wszystko jest tam napisane, ale... PFRON w razie kontroli może chyba nie uznać?
Nadmienię, że stawanie na komisji w PZdsON mogłoby sprawić, że nie załapie się na dofinansowanie (odległe terminy komisji, a u mnie nie za dużo kasy na dofinansowania, a masakrycznie dużo wniosków). Mają ciężką sytuację finansową, a ze słuchem bardzo kiepsko.
PCPRz

Re: Orzeczenie ZUS a wydłużenie wieku emerytalnego

Post autor: PCPRz »

Nikt nie ma żadnego pomysłu?
A podpowiecie chociaż, jak szybko uzyskać i skąd odpowiedź? Biuro pełnomocnika - czas oczekiwania - ustawowe 30 dni ;) Oddział - wątpię. Podpowiedzcie proszę, bo szkoda mi tego człowieka, żeby był bez aparatu (faktycznie ciężki z nim jest kontakt), kasy nie mają, żeby samemu kupić. Może tak przy poniedziałku kogoś olśni?
pcprkolb
Referent
Posty: 359
Rejestracja: 07 kwie 2014, 14:02
Zajmuję się:
Kontakt:

Re: Orzeczenie ZUS a wydłużenie wieku emerytalnego

Post autor: pcprkolb »

może jakiś telefon w tej sprawie do pfronu i w razie czego notatka służbowa?? taki pomysł na szybkiego :) opinie z biura pełnomocnika też są różne, niekoniecznie takie które "pasują" pfronowi
Awatar użytkownika
Tomasz1981
Inspektor
Posty: 2094
Rejestracja: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA
Kontakt:

Re: Orzeczenie ZUS a wydłużenie wieku emerytalnego

Post autor: Tomasz1981 »

musisz działać na tym co masz, a masz nieważne orzeczenie z ZUS, żadne zaświadczenia z ZUSu są nie ważne, liczy się tylko i wyłącznie wypis z treści orzeczenia (albo wyrok sądu, ale to inny temat); więc na Twoim miejscu na to orzeczenie nie dałbym dofinansowania;

idź do orzecznictwa i pogadaj z pracownikami aby wcisnęli go gdzieś wcześniej, jak nie znasz tam nikogo, to wyślij kierownika lub dyrektora :) dla nich jedna osoba w tą czy w tą nie ma znaczenia, wiem z doświadczenia
PCPRz

Re: Orzeczenie ZUS a wydłużenie wieku emerytalnego

Post autor: PCPRz »

Dzięki.

No to idę gadać z zespołem ;)
ODPOWIEDZ