ja się ostatnio dowiedziałam od radczyni naszej , że 233 nie ma zastosowania w ŚR
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta „Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
No bo nie ma poczytaj sobie opinie i orzecznictwo sądów nie ważne są te oświadczenia.
Upoważnienia do uprzedzania o odpowiedzialności karnej za złożenie fałsz. ośw. o którym mowa w art. 233 KK musi wynikac z ustawy na podstawie której prowadzone jest postępowanie rozporządzenie ministra nie może kreować takiego rozporz. Art. 75 PA ma zastosowanie stwarza uprawnienia do dla organu administracjido uprzedzania o odpowiedzialności karnej. ART. 233 3 kk nie podlega karze kto nie wiedząc o prawie odmowy zeznań lub odpowiedzi na pytania składa fałszywe zeznania z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym.
wyrok z dnia 18 maja 2009 r. IV KK 459/08
nie podlega karze kto nie wiedząc o prawie odmowy zeznań lub odpowiedzi na pytania składa fałszywe zeznania z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym.
Nie widzę związku tego cytatu z postępowanie administracyjnym. Przy tym ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych która zmieniła również USR weszła w życie dwa lata po zacytowanym wyroku.
bo nie .. też nie uzyskałam odpowiedzi ale zwróć uwagę, że w naszych wnioskach też go nie ma
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta „Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
To super ciekawe, że prokuratura wszczynała postępowania z tego art, a sąd wydawał wyroki za złożenie fałszywych oświadczeń. Innego art. wskazującego konsekwencje strony nie ma.
Sąd przeanalizował przepis art. 233 § 1 Kodeksu karnego. Wynika z niego, że przestępstwem jest złożenie fałszywego oświadczenia, na przykład w kwestionariuszach lub formularzach. Jednak pociągnięcie do odpowiedzialności karnej możliwe jest tylko wtedy, gdy ustawa, na podstawie której składane jest oświadczenie, przewiduje możliwość jego odebrania pod rygorem odpowiedzialności karnej.
Nasza ustawa przewiduje taką możliwość - art. 23 ust. 5a-5c, w 5c jest jak dla mnie wyraźnie napisane.