pełnomocnika do doręczeń - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Napisano: 21 sty 2014, 11:57

proszę o wzór pisma dot ustalenia pełnomocnika do doręczeń dla osoby nieobecnej?

~ja


Napisano: 21 sty 2014, 12:34

daj adres email to ci prześle :)
~roza

Napisano: 21 sty 2014, 12:34

daj adres email to ci prześle :)
~roza

Napisano: 21 sty 2014, 12:47

SĄD REJONOWY W ……….
III WYDZIAŁ RODZINNY I NIELETNICH
Ul. ………..
……………..



Wnioskodawca: Wójt Gminy ……….. –
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. …………..
………………

Uczestnik postępowania: Pan …………..
nieobecny
WNIOSEK
O USTANOWIENIE KURATORA DLA NIEOBECNEGO
Wójt Gminy ……….. – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w …………. na podstawie art. 34 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego w zw. z art. 184 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, wnosi o ustanowienie kuratora dla nieobecnego Pana ………….., urodzonego dnia ……….., w celu reprezentowania nieobecnego w podejmowanych działaniach i postępowaniach administracyjnych w sprawie zwrotu przez dłużnika alimentacyjnego należności z tytułu otrzymanych przez osobę uprawnioną świadczeń z funduszu alimentacyjnego ( art. 27 ust.2 i ust.7 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów – Dz. U. z 2009 r. Nr 1, poz.7 z późn. zm. ).
Jednocześnie wnoszę o ustanowienie Kuratora Panią ……….., zam. ul. ………., ……….., zatrudnioną w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w …………. na stanowisku: ……………..


UZASADNIENIE

Od 1 października 2008 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów – Dz. U. z 2009 r. Nr 1, poz.7 z późn. zm.. Ustawa ta zakłada z jednej strony udzielanie świadczeń pieniężnych osobom uprawnionym do alimentów w przypadku bezskutecznej egzekucji , z drugiej zaś podejmowanie działań wobec osób zobowiązanych do alimentacji ( dłużników alimentacyjnych ), w tym m.in. doręczanie dłużnikom alimentacyjnym :
1) informacji o przyznaniu osobie uprawnionej świadczeń z funduszu alimentacyjnego;
2) decyzji w sprawie zwrotu przez dłużnika alimentacyjnego należności z tytułu otrzymanych przez osobę uprawnioną świadczeń z funduszu alimentacyjnego;
3) informacji o wysokości zobowiązań dłużnika alimentacyjnego wobec Skarbu Państwa z tytułu:
a) wypłaconych osobie uprawnionej świadczeń z funduszu alimentacyjnego na podstawie ustawy,
b) wypłaconych osobie uprawnionej na podstawie ustawy z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (Dz. U. Nr 86, poz. 732 i Nr 164, poz. 1366) zaliczek alimentacyjnych,
c) wypłaconych na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 1974 r. o funduszu alimentacyjnym (Dz. U. z 1991 r. Nr 45, poz. 200, z późn. zm.) świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Organem właściwym do realizacji powyższych zadań jest Wójt Gminy ……….., który może upoważnić do realizacji zadań wynikających z ustawy Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej.
Na terenie Gminy …………….. realizacja zadań wynikających z ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów powierzona została Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w ……………..

Dowód: Uchwała Nr ……/…../08 Rady Gminy …… z dnia ………... w sprawie upoważnienia Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w ………. do załatwiania spraw z zakresu ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. Urz. Woj. ……… Nr …… z….., poz. …..).

Decyzją z dnia 31.10.2008r. nr ……….. wnioskodawca ustalił Pani …………. zam. ……….., ………….. prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na dzieci: ……………..w okresie od 01.10.2008 r. – 30.09.2009 r. w łącznej wysokości: …… zł (….. złotych) miesięcznie.. Dłużnikiem alimentacyjnym w powyższej sprawie jest Pan ………...


Dowód: decyzja z dnia 31.10.2008r. nr …………….
.
Wnioskodawca, po wydaniu decyzji ustalającej prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego zobowiązany jest do niezwłocznego przekazania dłużnikowi alimentacyjnemu informacji o przyznaniu osobie uprawnionej świadczeń z funduszu alimentacyjnego, informacji o wysokości zobowiązań dłużnika alimentacyjnego wobec Skarbu Państwa z tytułu:
a) wypłaconych osobie uprawnionej świadczeń z funduszu alimentacyjnego na podstawie ustawy,
b) wypłaconych osobie uprawnionej na podstawie ustawy z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (Dz. U. Nr 86, poz. 732 i Nr 164, poz. 1366) zaliczek alimentacyjnych,
c) wypłaconych na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 1974 r. o funduszu alimentacyjnym (Dz. U. z 1991 r. Nr 45, poz. 200, z późn. zm.) świadczeń z funduszu alimentacyjnego.
Nadto po zakończeniu okresu świadczeniowego lub po uchyleniu decyzji w sprawie przyznania świadczeń z funduszu alimentacyjnego, wnioskodawca zobowiązany jest wydać decyzję administracyjną w sprawie zwrotu przez dłużnika alimentacyjnego należności z tytułu otrzymanych przez osobę uprawnioną świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Wnioskodawca za potwierdzeniem odbioru przesłał na ostatni adres Pana ………………(ul. …………….) informacje ,o których mowa powyżej. Korespondencja ta wróciła do wnioskodawcy z adnotacją , iż Pan …………..nie zamieszkuje pod wskazanym adresem. Wnioskodawca wystąpił wobec powyższego do Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w ………….., Krajowego Rejestru Sądowego oraz Centralnego Biura Adresowego o udzielenie informacji dotyczących aktualnego miejsca zamieszkania Pana …………... Z odpowiedzi uzyskanych od powyższych podmiotów wynika, iż prócz adresu: ul. ………….., nie jest znane inne miejsce zamieszkania uczestnika postępowania. Nadto Pan …………. nie odbywa aktualnie kary pozbawienia wolności , nie jest ścigany listem gończym.

Dowód: informacja dla dłużnika alimentacyjnego oraz zwrotne potwierdzenie odbioru, wystąpienie do Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w ……….. wraz z odpowiedzią komornika, wystąpienie i odpowiedź z Centralnego Biura Adresowego w Warszawie, zapytanie o udzielenie informacji o osobie z Krajowego Rejestru Karnego.

Zgodnie z art. 34 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego organ administracji publicznej wystąpi do sądu z wnioskiem o wyznaczenie przedstawiciela dla osoby nieobecnej lub niezdolnej do czynności prawnych, o ile przedstawiciel nie został już wyznaczony.
Niniejszy wniosek jest zwolniony od opłaty sądowej na podstawie art. 95 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 167, poz. 1398 z późn. zm.). Powyższe potwierdza uchwała Sądu Najwyższego z dnia 24 listopada 2006 r. sygn. akt III CZP 89/06 publ. OSNC 2007/9/128, Biul. SN 2006/11/14, Prok. i Pr. 2008/1/47.

…………………………………………
W załączeniu:
1. Uchwała Nr …../……./……… Rady Gminy …….. z dnia ………... w sprawie upoważnienia Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w …………. do załatwiania spraw z zakresu ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. Urz. Woj. ………. Nr …….. z ……… poz. ……….),
2. Decyzja z dnia 31.10.2008r. nr …………..,
3. Informacja dla dłużnika alimentacyjnego oraz zwrotne potwierdzenie odbioru,
4. Wystąpienie do Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w …………. wraz z odpowiedzią komornika,
5. Wystąpienie i odpowiedź z Centralnego Biura Adresowego w Warszawie,
6. Zapytanie o udzielenie informacji o osobie z Krajowego Rejestru Karnego.

możesz sobie pozmieniac
~DD

Napisano: 21 sty 2014, 12:48

jeszcze dopisz o zasądzenie kwoty dla przedstawiciela
~DD

Napisano: 21 sty 2014, 12:49

~ja

Napisano: 21 sty 2014, 12:51

a co jesli nie mamy kogo wskazac na kuratora/

możemy prosic aby sąd sam wyznaczył ta osobę?
~ja

Napisano: 21 sty 2014, 15:19

??
~ja

Napisano: 21 sty 2014, 15:43

My nie wskazujemy po opisaniu tego czego dokonaliśmy piszemy dalej Jednocześnie powód wyczerpał dostępne mu możliwości wskazania aktualnego adresu pozwanego, a tym samym nadania sprawie dalszego biegu. W tych okolicznościach, celem dalszego prowadzenia postępowania wobec dłużnika alimentacyjnego konieczne jest ustanowienie kuratora do doręczeń dla osoby nieobecnej. W związku, iż Ośrodek ewentualnego kandydata na kuratora może wskazać jedynie spośród pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, a w sytuacji gdy to właśnie Ośrodek Pomocy Społecznej ma obowiązek w ramach prowadzonego postępowania administracyjnego doręczyć decyzję administracyjną, to doręczenie tej korespondencji będzie właściwie sprowadzało się do doręczenia jej pracownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej czyli de facto samemu sobie.Z asada obiektywizmu i bezstronności organu administracji publicznej wskazuje, iż racjonalnym i wręcz wskazanym jest wyznaczenie kuratora do doręczeń spoza pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, by w ten sposób wykluczyć jakiekolwiek prawdopodobieństwo ewentualnych podejrzeń co do prawidłowego i zgodnego z prawem postępowaniem Ośrodka Pomocy Społecznej. Ponadto przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego nie nakładają na wnioskodawcę obowiązku wskazania kandydata na kuratora. Ponieważ wnioskodawca nie jest w stanie wskazać kandydata na sprawowanie funkcji kuratora, wnoszę o wyznaczenie go przez Sąd.
Jednocześnie uprzejmie wskazuje się, że w myśl art.95 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 28 lipca 2005r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych nie pobiera się opłat od pism składanych sądowi opiekuńczemu w wykonaniu obowiązku wynikającego z ustawy.
~jaga



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x