Piecza zastępcza - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Napisano: 23 lip 2014, 8:34

Zgodnie z art. 10 ust.2 pkt 1 świadczenia z fa nie przysługują jeżeli osoba uprawniona została umieszczona w instytucji zapewniajacej całodobowe utrzymanie albo w pieczy zatępczej. Natomiast art. 3 ust.5 pkt 3 mówi ze OWW występuje z wnioskiem do OWD o podjecie działan w przypadku umieszczenia os. uprawnionej w pieczy zatępczej.
Nie rozumien. Jak sie ma art.10 ust. 2 pkt 1 do art. 3 ust.5 pkt3. Wytłumaczcie mi to prosze!!!

Mam taki przypadek iz matka pobierał swiadczenie na 2 dzieci. Teraz brat dzieci zabrał dzieci w rodzinę zastępczą i przychodzi z wnioskiem o świadczenie z fA. Z tąd moje pytanie jw.
Lulu


Napisano: 23 lip 2014, 9:52

????? Czy ktoś mi wytłumaczy
Lulu

Napisano: 23 lip 2014, 11:56

Dzieci w rodzinie zastępczej, ale ojciec nadal zobowiązany do alimentów. Pieniądze dla rodziny zastępczej są z budżetu, dlatego OWW winien z urzędu wystąpić do OWD o podjęcie działań wobec dłużnika
wp.p

Napisano: 24 lip 2014, 12:08

Czyli powinnam mi wujek tych dzieci oświadczyć ze jest rodziną zastępczą dla tych dzieci? Jakie dokumenty mam ządać od niego?
Lulu



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x