pit

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 09 lis 2015, 12:51

Czy ryczałty z jazd lokalnych dla pracwownika socjalnego należy wykazywać w pit??
księgowa12


Napisano: 09 lis 2015, 13:37

wydaje mi się że jeśli odprowadzasz podatek od ryczałtu to należy go wykazać
elmierka

Napisano: 09 lis 2015, 14:04

Ale ryczałt dla pracowników jest zwolniony z podatku
ksiegowa12

Napisano: 10 lis 2015, 9:07

na jakiej podstawie jest zwolniony ryczałt dla pracowników socjalnych z podatku?
ewaaa123

Napisano: 10 lis 2015, 9:39

Ryczałt za używanie prywatnego samochodu osobowego do celów służbowych w jazdach lokalnych stanowi przychód ze stosunku pracy, który co do zasady podlega opodatkowaniu. Przy czym wolny od podatku dochodowego jest zwrot kosztów poniesionych przez pracownika z tytułu używania pojazdu stanowiącego własność pracownika dla potrzeb zakładu pracy w jazdach lokalnych, jeżeli obowiązek ponoszenia tych kosztów przez zakład pracy albo możliwość przyznania prawa do zwrotu tych kosztów wynika wprost z przepisów innych ustaw. W przypadku pracowników socjalnych tak własnie jest, bo zgodnie z art. 121 ust. 3c ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2009 r. nr 175, poz. 1362 z późn. zm.) pracownikowi socjalnemu, do którego obowiązków należy świadczenie pracy socjalnej w środowisku, przysługuje zwrot kosztów przejazdów z miejsca pracy do miejsca wykonywania przez niego czynności zawodowych, w przypadku braku możliwości zapewnienia dojazdu środkami pozostającymi w dyspozycji zatrudniającego go pracodawcy.
Skoro przepis rangi ustawowej przewiduje możliwość przyznania pracownikowi socjalnemu wykonującemu pracę socjalną w środowisku zwrot kosztów przejazdów związanych z wykonywaniem obowiązków zawodowych należy przyjąć, iż świadczenia wypłacane na jego podstawie korzystają ze zwolnienia podatkowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 23b ustawy o pdof.
Pozdrawiam !
Ania Stan.

Napisano: 10 lis 2015, 10:36

a co z ryczałtem za używanie prywatnego samochodu osobowego przez asystenta rodzinnego ?
myha

Napisano: 10 lis 2015, 14:00

Od Asystenta normalnie odprowadzamy podatek.A czemu piszesz PIT wykazujemy pobrany podatek przy rozliczeniach rocznych.Pozdrawiam!
Lilka26


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny