Pomocy!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 27 paź 2014, 15:15

Proszę o pomoc, ponieważ mam problem z opłatą za schronisko dla bezdomnych. Dzisiaj wpłynął do nas rachunek za pobyt matki z dwójką dzieci w schronisku. Ośrodek nie zna tej rodziny, nigdy nie korzystała z pomocy tut.OPS, nie jest znana sytuacja. Kwota na rachunku jest makabrycznie wysoka jak na możliwości OPS. Jak działać w takiej sytuacji? Czy schronisko może nas obciążyć w momencie, gdy Ośrodek nie wydał żadnego skierowania na pobyt?
Maja###


Napisano: 27 paź 2014, 21:55

bez umowy i bez decyzji ani rusz... najpierw osoba zjawia się w schronisku, potem wywiad, następnie decyzja a na końcu wypłata świadczenia!!!!

umowa ma być zawarta pomiędzy schroniskiem a ośrodkiem, na tej podstawie księgowy płaci rachunek, który został wystawiony przez schronisko...
Rajski
Referent
Posty: 235
Od: 11 wrz 2014, 17:01
Zajmuję się:

Napisano: 28 paź 2014, 8:28

Należy odesłać rachunek uprzejmie informując, ze brak jest podstawy do jego opłacenia. Ośrodek realizuje pomoc na rzecz osób fizycznych a ewentualna refundacja możliwa jest jedynie na rzecz innej gminy. Organizacje kiedys często wysyłały rachunki ale nie mają zadnych mozliwości ich wyegzekwowania.
igaa

Napisano: 29 paź 2014, 9:09

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Ale mamy jeszcze taki problem że ta rodzina wcale nie zamierza opuszczać schroniska i jest im tam dobrze a nas jako ośrodek nie stać aby przez wiele miesięcy płacić ponieważ jest to kwota ponad 2000 na miesiąc. Czy jest możliwość aby jakoś rozwiązać tą sytuację?
Maja###


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny