POMOCY!! Czy wypłacic chorobowe nowemu pracownikowi - Kadry

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
Przejście z asystenta rodziny na prac.soc. limit do 2000 z zfśś ubezpieczenie członka komisji przeciwalkoholowej Wypowiedzenie umowy o pracę zgłoszenie osoby przez płatnika Zatrudnienie obywatela Ukrainy

Napisano: 10 lis 2015, 15:03

WITAM. 12.10.2015r. ZATRUDNILIŚMY ASYSTENTA NA CZAS OKREŚLONY DO 30.06.2015R. W DNIU 09.11.2015R. PRZYNIOSŁA ZWOLNIENIE LEKARSKIE NA OKRES 6-7.11.2015R. KOD CHOROBY "B" I POBYT W SZPITALU. CZY WYPŁACIĆ JEJ WYNAGRODZENIE GWARANTOWANE?? PRZY OBLICZANIU WYNAGRODZENIA GWARANTOWANEGO PRZYJMUJE SIĘ ZASADY TAKIE JAK PRZY ZASIŁKU CHOROBOWYM. A ŻEBY UZYSKAĆ ZASIŁEK CHOROBOWY TRZEBA
"Art. 4. 1. Ubezpieczony nabywa prawo do zasiłku chorobowego:

1) po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego - jeżeli podlega obowiązkowo temu ubezpieczeniu;

2) po upływie 90 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego - jeżeli jest ubezpieczony dobrowolnie."
abas


Napisano: 12 lis 2015, 11:12

zasiłek chorobowy przysługuje bez okresu wyczekiwania, czyli od pierwszego dnia ubezpieczenia. Na takich zasadach zasiłek przysługuje:

- absolwentom szkół lub szkół wyższych, którzy zostali objęci ubezpieczeniem chorobowym lub przystąpili do ubezpieczenia chorobowego w ciągu 90 dni od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania dyplomu ukończenia studiów wyższych;
- ubezpieczonym, których niezdolność do pracy spowodowana została wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy;
- ubezpieczonym obowiązkowo, którzy mają wcześniejszy co najmniej 10-letni okres obowiązkowego ubezpieczenia chorobowego;
- posłom i senatorom, którzy przystąpili do ubezpieczenia chorobowego w ciągu 90 dni od ukończenia kadencji.
a4b4c4


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x