prawo dzieci do posiadania karty

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 18 gru 2018, 10:17

Proszę o pomoc, bo nie bardzo wiem jak rozumieć obecnie prawo dzieci do posiadania KDR. Od 1 stycznia art 4 pkt 1 ustawy zmienia swoją treść. Po nowemu nie ma już tam wogóle mowy o dzieciach ze znacznym lub umiarkowanym stopniem, czyli w skład uprawnionej w chwili składania wniosku trójki dzieci wchodzą obecnie tylko: 1)dziec niepełnoletnie 2)dzieci uczące się do 25 roku życia. A co z dziećmi z orzeczeniem bez względu na wiek???
ona1
Stażysta
Posty: 140
Od: 25 cze 2014, 8:59
Zajmuję się:


Napisano: 18 gru 2018, 11:45

Ostatnio na szkoleniu prowadzący zwrócił uwagę na tę niekonsekwencję. Wg niego od stycznia 2019 dzieci niepełnosprawne "wypadają" z ustawy, więc w tym przypadku KDR nie przysługuje. Pozostaje tylko czekać na objaśnienia Ministerstwa.
domi26
Stażysta
Posty: 141
Od: 02 sie 2018, 13:20
Zajmuję się: ŚW,ŚR,KDR

Napisano: 18 gru 2018, 11:58

Widzę, że art. 11 ust. 4 pozostanie bez zmian, czyli jest wciąż zapis:
Karta jest przyznawana: dziecku legitymującemu się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, w wieku powyżej 18 r.z. - na okres ważności orzeczenia.
Chyba to oznacza, że tu tez nie ma ograniczeń wiekowych dla takiego dziecka
mkaz
Starszy referent
Posty: 583
Od: 12 cze 2014, 9:41
Zajmuję się:

Napisano: 18 gru 2018, 13:16

wobec tego jak się ma art.11 ust 5 do art 4 ust 2b w którym nie ma mowy o dzieciach z orzeczeniem???
ona1
Stażysta
Posty: 140
Od: 25 cze 2014, 8:59
Zajmuję się:

Napisano: 18 gru 2018, 14:43

no właśnie, ale skoro zapis pozostał to znaczy że im tez przysługuje
mkaz
Starszy referent
Posty: 583
Od: 12 cze 2014, 9:41
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny