A jak jest jest w przypadku choroby asystenta rodziny i ekwiwalentu za urlop?
Bo u nas asystent był do lutego 2017 (głownie na zwolnieniu lekarskim) i otrzymał trzynastkę i ekwiwalent za urlop...
Czy można zrefundować te wydatki i jak?
jak to możliwe że w jednym województwie 13 to wkład własny a w innym nie - ma ktoś jakieś wytyczne na piśmie (najbardziej interesują mnie wytyczne z mazowieckiego)
Dodzwoniłam się WUW-Poznań. Otrzymałam odpowiedź, że wynagrodzenie zasadnicze wraz z dodatkiem za wieloletnią pracę (wynagrodzenie brutto). Minimum 33% wkład własny, reszta może zostać dofinansowana, jednak nie więcej niż 2100.
Pomorskie ; wyłącznie 67% wynagrodzenia asystenta tj tak jak ma na umowie o pracę . Bez składek zus pracodawcy , bez trzynastki i bez ewentualnych nagród.
Dziś WUW Poznań rozesłał wyjaśnienia o treści :
1) "Kod gminy wskazany przy Wskaźniku G" oznacza kod terytorialny gminy (w załączniku przesyłam tabele - kody zapisane są w kolumnach A-D)
2) dane w polach dotyczących liczby nowych utworzonych stanowisk pracy dla asystentów rodziny w 2017 r. na podstawie umowy o pracę/umowy cywilno-prawnej mają obejmować wszystkie nowoutworzone stanowiska pracy, również te finansowane ze środków UE czy też innych środków spoza Programu "Asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na 2017 rok"
3) pola dotyczące liczby nowych utworzonych stanowisk pracy dla asystentów rodziny w 2017r. na podstawie umowy o pracę/umowy cywilno-prawnej dotyczą jedynie liczby nowych stanowisk względem roku 2016, czyli jeżeli np. w 2016 roku były 4 stanowiska, obecnie jest 5 to w liczbie nowo utworzonych stanowisk należy wykazać 1 (nawet jeśli ze wszystkimi 5 asystentami od stycznia na nowo były zawierane umowy - nie chodzi o nowe umowy, jedynie o nowe stanowiska), jeżeli natomiast w zeszłym roku było 1 stanowisko i obecnie również jest 1, to w polu tym należy wpisać 0 (proszę nie zostawiać pustych miejsc w tej tabelce - w przypadku jeżeli nie było w ogóle zatrudnionych asystentów na podstawie danego typu umowy to należy w te pola wpisać 0!)
4) jeżeli zmieniają się warunki zatrudnienia asystenta w taki sposób, że do określonego miesiąca otrzymuje on niższe wynagrodzenie, a od następnego miesiąca jego wynagrodzenie wzrasta, w pierwszej kolumnie tabeli "Numer kolejnego asystenta" należy rozbić to stanowisko na numery kolejnych asystentów 1.1. i 1.2., dla każdego wypełniając cały wiersz odpowiednimi wartościami i danymi, podając odpowiedni planowany okres zatrudnienia w miesiącach itp.
5) podobnie jak w punkcie 4) należy postąpić w przypadku, jeżeli zmienia się wymiar czasu pracy danego asystenta w przeliczeniu na etat - należy rozbić takie stanowisko w kolumnie "Numer kolejnego asystenta" na pozycje 1.1. i 1.2., dla każdej z nich wypełniając cały wiersz odpowiednimi wartościami
6) przy wykazywaniu kwot dotacji i wynagrodzeń należy brać pod uwagę realne kwoty wynagrodzeń wypłacanych od stycznia, względnie, jeśli przewidują Państwo zwiększenie wynagrodzenia dla asystenta w nadchodzących miesiącach (jednak nie wstecznie!) mogą Państwo ująć to w zapotrzebowaniu [na zasadzie opisanej w punkcie 4), rozbijając pozycje dla danego asystenta na 1.1. i 1.2.] - natomiast nie należy pokrywać z dotacji i uwzględniać w wykazywanej kwocie środków własnych wyrównania dokonywanego w kolejnych miesiącach względem wcześniejszych miesięcy, w których umowa asystenta opiewała na niższą kwotę wynagrodzenia
7) Program obejmuje dofinansowanie do stanowiska pracy asystenta, nie konkretnej osoby, jednak nie ma znaczenia czy stanowisko to zostało utworzone obecnie czy we wcześniejszych latach - Program NIE obejmuje dofinansowania JEDYNIE nowo utworzonych stanowisk pracy, Program może objąć każdego asystenta
8) dofinansowanie kwot wynagrodzenia asystentów rodziny obejmuje wynagrodzenie brutto (wraz z dodatkiem za wieloletnią pracę) - bez pochodnych po stronie pracodawcy!