Protesty: Grudziądz, Częstochowa... - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 30 paź 2015, 22:50

Protest w Częstochowie

Częstochowa. Pracownicy MOPS-u okupowali magistrat (27.10.2015)
http://czestochowa.wyborcza.pl/czestoch ... strat.html

Postulaty pracowników MOPS do Prezydenta Miasta Częstochowa
http://mops.solidarnosc.czest.pl/

Protest w Grudziądzu

23 października ok. 100 pracowników pomocy społecznej przeszło głównymi ulicami Grudziądza, skutecznie je blokując.
Akcja protestacyjna była wyrazem niezadowolenia m.in. wobec niskich wynagrodzeń za pracę.

Wiadomość z Grudziądza, która dotarła do Redakcji OPS.pl

Intencją autorów tej wiadomości jest wezwanie do zorganizowania ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w Warszawie lub zorganizowanie ogólnopolskiego dnia protestu (jednodniowej akcji protestacyjnej w placówkach pomocy społecznej, szczególnie tych, w których działają związki zawodowe) – jest to jeden z postulatów pracowników pomocy społecznej z Grudziądza, kierowany do wszystkich organizacji związkowych pracowników socjalnych i pomocy społecznej oraz wszystkich pracowników pomocy społecznej w Polsce. Chodzi o szacunek władz lokalnych dla pracowników pomocy społecznej, o warunki pracy, wynagrodzenie.
http://grudziadz.naszemiasto.pl/artykul ... id,tm.html
viewtopic.php?f=2&t=207192732
angoc


Napisano: 31 paź 2015, 2:00

Czy Dzień Pracownika Socjalnego, obchodzony w Polsce w dniu 21 listopada, powinien być dniem protestu? Z tego co wiem, jesteśmy jedynym lub jednym z nielicznych krajów świata, w którym taki dzień jest obchodzony. Większość pracowników socjalnych na świecie obchodzi Światowy Dzień Pracy Socjalnej w marcu każdego roku. Czy w tym dniu protestują? Znane są mi przypadki protestów przed i po Światowym Dniu Pracy Socjalnej, sam dzień święta wykorzystywany jest raczej jako okazja do promocji tego czym się pracownicy socjalni zajmują oraz organizowania rozmaitych spotkań integrujących grupę zawodową profesjonalnych pomagaczy.

(Rok 2014) W Grecji w przeddzień WSWD protestowano przeciwko planowanym zmianom w systemie pomocy społecznej, które będą się wiązać z redukcją zatrudnienia. Pracownicy socjalni w Irlandii w sam Światowy Dzień Pracy Socjalnej świętowali, następnego dnia zorganizowali jednak protest przeciwko zmniejszeniu budżetu na zadania pomocy społecznej. http://wpis.irss.pl/jak-obchodzono-wswd-2014/
angoc

Napisano: 31 paź 2015, 19:53

mordoru
nadszedł pis nadeszły protesty
czas ...

Napisano: 02 lis 2015, 10:16

Grudziądz i Częstochowa powinny taki protest połączyć, bo postulaty są zbliżone. Za standardy naszej pracy odpowiada ministerstwo. Wobec tego należy tam kierować działania po to, aby wymusić też standardy wynagradzania w pomocy społecznej. Wstyd mi czasem w rozmowach ze znajomymi nauczycielami i innymi urzędnikami wypowiadać się warunkach w jakich pracuję i wynagrodzeniu jakie za to otrzymuję.
zisis1

Napisano: 02 lis 2015, 16:38

20 listopada - Ogólnopolski Protest Pracowników Służb Społecznych przed Dniem Pracownika Socjalnego.

"Ubierzemy się na „czarno”, a swoją świąteczną kawę wypijemy pod Urzędem Miasta/Gminy w blaskach fleszy i kamer" – mówią pomysłodawcy tej inicjatywy.

http://ops.pl/2015/11/ogolnopolski-prot ... ocjalnego/
angoc


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x