Przeciek z Centrum Legislacji - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 33 ]

Napisano: 12 sty 2015, 13:19

Dotyczy opiekunów niepełnosprawnych których podopieczni ukończyli bądź ukończą w 2015r 18 lub 25lat w przypadku pobierania nauki,a mieli wydane orzeczenia terminowe.Wraz z nową ustawą prawdopodobnie od połowy roku utracą prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na starych zasadach. Wejdą w życie stopnie niesamodzielności powiązane z nowymi orzeczeniami.Opiekunowie osób mających orzeczenia bezterminowe, zachowają prawa nabyte.Pobierający ZDO czy SZO również będą mogli skorzystać ze skalowania,w celu uzyskania wyższego świadczenia.
Wiesław L


Napisano: 12 sty 2015, 13:58

Takie rozwiązanie jest bardzo możliwe,gdyż wykonano by w ten sposób ostatni wyrok trybunału konstucyjnego.
$$$

Napisano: 12 sty 2015, 14:54

Logiczne rozwiązanie, szkoda że potrzeba kilku wyroków TK, by zaczęto nad takimi pracować.
Zobaczymy jeszcze czy logicznie rozwiązą kwestię owego stopniowania.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 3317
Od: 19 lut 2014, 10:39
Zajmuję się:
Lokalizacja: z OPS

Napisano: 12 sty 2015, 16:03

Tak zgadzam się z kronos79 najlogiczniejsze rozwiązanie.
1.Nabytych praw bezterminowo nikt nie straci.
2.Część dorosłych dzieci niepełnosprawnych pożegna się ze świadczenie pielęgnacyjne, lub ulegnie one zmniejszeniu adekwatnie do stanu ich niesamodzielności I całkiem słusznie.
3.Zyska część opiekunów dorosłych szczególnie zajmująca się osobami leżącymi,poddadzą się skalowaniu i zyskają wyższe świadczenia.
4.Budżet na tym nie ucierpi,ponieważ przeleją tylko środki z jednego dzbanka do drugiego.
5.Wyrok TK zostanie wykonany ,gdyż grupa beneficjentów- niepełnosprawni dorośli będą jednakowo traktowani,a opiekunom niepełnosprawnych dzieci do 18roku lub 25 pozostaną specjalne przywileje.
.martusia

Napisano: 12 sty 2015, 16:51

Sprawiedliwie ?
A kryterium dochodowe, a zasoby majątkowe, a konieczność rezygnacji z zdo, by starać się o świadczenie - otwiera drogę do utraty praw nabytych, pomoc nie zawsze oznacza finanse - mogą to być czeki. Tak skalowanie, ale i rozdzielenie niesamodzielności wynikającej z niepełnosprawności od niesamodzielności wynikającej ze starości. Tak jak w przypadku dzieci, opiekun tylko rodzic - chyba, że ma znaczny stopień, to i w przypadku dorosłych dziecko lub małżonek, chyba, że tu też są stopnie znaczne to dopiero następne pokolenie a nie jak teraz jest, ubiega się ten członek rodziny co nie ma akurat dochodu.
wwo

Napisano: 12 sty 2015, 17:50

Jeżeli ta informacja jest prawdziwa,to nikt cię nie będzie zmuszał do rezygnacji z ZDO jak Twój podopieczny/na jest w miarę samodzielny.W przypadku gdy jest osobą leżącą złożysz podanie o komisję i z całą pewnością Twoje zaangażowanie w opiekę zostanie adekwatnie do jej stanu wynagrodzone ;) .O kryteriach dochodowych i zasobach finansowych nic nie wiadomo.
,martusia

Napisano: 12 sty 2015, 18:42

Tak Martusia tak, nastanie kraina szczęśliwości. Jestem opiekunką dziecka i nie widzę potrzeby, żeby wasze środowisko dorosłych opiekunów miało zaglądać do jak to piszesz dzbanka opiekunów dzieci i coś tam wypijać. Wskazuje Wam na zrobienie porządków w swoich szeregach to i dzban Wam się napełni i szczęście zagości.
wwo

Napisano: 12 sty 2015, 19:03

Podziękuj TK to on nakazał traktowanie opiekunów osób niepełnosprawnych należących do jednej kategorii wiekowej jednakowo.A WO domagają się wykonania wyroku zgodnie z prawem.Co do dzbanków to każdy wie w którą stronę ich zawartość została przelana.
martusia,

Napisano: 12 sty 2015, 19:20

No to faktycznie jako WO odnieśliście sukces, sama myśl o możliwości pozbawienia części rodziców świadczenia napawa cię satysfakcją, żałosne.
wwo

Napisano: 12 sty 2015, 19:36

Podobnie jak Ciebie w 2013r pozbawienie wszystkich WO świadczenia pielęgnacyjnego ;)
martusia,



  
Strona 1 z 4    [ Posty: 33 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x