czy w przypadku przekazania świadczenia pielęgnacyjnego do innej gminy celem dalszej realizacji my musimy wyrejestrować osobę z ubezpieczenia ZUS a nowy OPS ją musi zgłosić?
czy w przypadku przekazania świadczenia pielęgnacyjnego do innej gminy celem dalszej realizacji my musimy wyrejestrować osobę z ubezpieczenia ZUS a nowy OPS ją musi zgłosić?
Witam, mam pytanie w związku z przekazaniem świadczenia pielęgnacyjnego, przekazujemy całą teczkę od momentu kiedy osoba miała przyznane u nas pierwszy raz, czy tylko aktualny wniosek i decyzję?
Podepnę się pod temat. Muszę przekazać decyzję wraz z aktami do innego organu. Strona złożyła oświadczenie o zmianie miejsca zamieszkania i przekazaniu akt. Tylko, że wezwałam stronę do złożenia wyjaśnień pod rygorem wstrzymania prawa do świadczeń. W dniu 31 powinnam zrobić postanowienie o wstrzymaniu, jeżeli strona nie wywiąże się z obowiązku. Poinformowała, że wyprowadziła się 27.01. Co mam zrobić w zaistniałej sytuacji? Technicznie ops nie otrzyma jeszcze wniosku do 31 stycznia. Ja oczywiście nie mogę już prowadzić postępowania.
A ja mam pytanie następującej treści:
Osoba pobiera obecnie u nas świadczenia rodzinne - w międzyczasie wyszło że zmieniła ona miejsce zamieszkania. Z obecnym okresem - sprawa jest jasna. Ale chodzi o poprzedni okres zasiłkowy - bo wyjdą nienależnie pobrane świadczenia. Czy wszczęcie postępowania ws. ustalenia nienależnie pobranych świadczeń i całe postępowanie my przeprowadzamy a potem wysyłamy decyzję do nowego organu właściwego czy wysyłamy całą dokumentację z poprzedniego okresu zasiłkowego i niech nowy organ właściwy ustala nienależnie pobrane świadczenia?
Pozdrawiam.
W przypadku powzięcia informacji o zmianie miejsca zamieszkania osoby, której przyznano świadczenia rodzinne, dotychczasowy organ właściwy przekazuje wydaną decyzję wraz z aktami sprawy organowi właściwemu ze względu na nowe miejsce zamieszkania w celu jej dalszej realizacji. Organ właściwy ze względu na nowe miejsce zamieszkania realizuje otrzymaną decyzję bez konieczności wydawania kolejnej decyzji oraz jest właściwy do jej uchylenia, zmiany oraz do ustalania i dochodzenia świadczeń nienależnie pobranych, jeżeli uległa zmianie sytuacja rodzinna lub dochodowa rodziny mająca wpływ na prawo do świadczeń rodzinnych, członek rodziny nabył prawo do świadczeń rodzinnych w innym państwie, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego stanowią inaczej, osoba nienależnie pobrała świadczenie rodzinne lub wystąpiły inne okoliczności mające wpływ na prawo do świadczeń.
Mam pytanie. Pani pobierała SW w innej gminie. Ta gmina wezwała Panią do złożenia wyjaśnień odnośnie miejsca zamieszkania, Pani w wyznaczonym terminie nie zgłosiła się. Gmina decyzję wstrzymała po czym Pani złożyła wyjaśnienia, że zmieniła adres zamieszkania ( wyjaśnienie wpłynęło na początku kolejnego miesiąca). I tu moje pytanie. Która gmina wznawia realizację wypłaty? Gmina która wstrzymała realizację czy gmina do której Pani się przeprowadziła?