przekroczenie dochodu a uchwała - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 17 sie 2016, 17:24

witam
nasza podopieczna przebywa obecnie w innym miescie np. kraków skorzystała tak z pomocy w formie obiadów niestety jej dochód przekroczył kryteria dochodowego z pomocy społecznej ale kraków ma swoją uchwałe gdzie moze przyznac pomoc mimo przekroczenia kryterium :)( my niesterytakiej nie mamy )
dostalismy ostatnio ich decyzje i note do zapłacenia za podopieczna ale jak mamy to pokryć ?
zrobic swoja decyzje np. specjalny zasiłek i pokryc czy zapłacic note bez patrzenia ze dochód przekroczył a oni przyznali pomoc na postawie własnej uchwały?
kasia455


Napisano: 18 sie 2016, 8:01

Nie możecie wystawić decyzji na coś, co Klientka już dostała- już miała decyzję. Według ustawy gmina właściwa ze względu na miejsce zamieszkania albo na ostatnie miejsce zameldowania na pobyt stały jest obowiązana do zwrotu wydatków gminie, która przyznała świadczenia w miejscu pobytu. Należy jednak pamiętać, że gmina pobytu przyznaje tylko pomoc w szczególnych przypadkach- czy macie uzasadnienie dlaczego osobie z przekroczeniem dochodu przyznano pomoc?
Rozpatrzycie to, jak macie w zwyczaju- ale nie widzę podstaw do wystawienia decyzji.
Karrrrrina

Napisano: 18 sie 2016, 12:39

Z UWAGI NA TRUDNA SYTUACJE MATERIALNA I ŻYCIOWA KLIENTKI
KASIA23


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x