Czy W sprawozdaniu RB N na 31.12 w "depozyty na żądanie" jednostka budżetowa w swoim jednostkowym sprawozdaniu wykazuje środki otrzymane w dniu 31.12 z tytułu zwrotu świadczenia pielegnacyjnego za 2023 rok? środki te zostaną przekazane gminie w następnym roku tj. w styczniu 2024. Wg mnie nie ,W zbiorczym gminy też nie powinny być wykazane.
W instrukcji jest zapis: czyt.
a) w sprawozdaniu za IV kwartał - jednostka nie wykazuje środków znajdujących się na rachunku bankowym na koniec IV kwartału, otrzymanych od innej jednostki lub na rzecz innej jednostki, które będzie zobowiązana zwrócić w wyniku rozliczenia w następnym kwartale, z uwzględnieniem okresu przejściowego, np. dotacji.
Takie środki wykazuje jednostka, której zostały one zwrócone w kwartale następnego roku budżetowego i zaliczone przez nią do środków poprzedniego okresu sprawozdawczego, czyli IV kwartału.[/b]
Jednostka nie wykazuje również środków, które otrzymała na rachunek, a które dotyczą wykonania zobowiązań przyszłego okresu sprawozdawczego - kwartału następnego roku budżetowego. Takie środki jako depozyt wykazuje jednostka, która przekazała te środki np. na wynagrodzenia dla pracowników innej jednostki ponoszone w następnym okresie sprawozdawczym, tj. w I kwartale roku budżetowego,