rozliczanie dodatków 250,-zł - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 09 sty 2014, 10:49

Proszę podpowiedzcie, w jaki sposób rozliczacie czas pracy w terenie ( min. 50%) w związku z wypłata dodatków za świadczoną pracę socjalną?
Jakaw związku z tym prowadzona jest dodatkowa dokumentacja. A może macie jakąś interpretację MPIPS- u i kto to ma rozliczać. Czy sami pr. socjalni?
Z góry b. dziękuję i pozdrawiam.
~lubelskie:)

Napisano: 09 sty 2014, 13:46

Nie robimy żadnych procentowyh podziałów, wywiady środowiskowe, praca socjalna w terenie.
~Basia

Napisano: 09 sty 2014, 14:11

ciągle te same bzdury
~Wredna

Napisano: 09 sty 2014, 14:38

Jakie tam bzdury! Może dla ciebie Wredna.
Karzą nam to rozliczać co do minuty ; wyjścia w teren i powroty. Czas pracy w terenie ma co do minuty przekraczać 50% ogólnego miesięcznego czasu pracy. Ponadto praca socjalna poza wywiadami ma być ewidencjonowana w dodatkowych zeszytach i być zgodna z Pomostem. To wszystko ma być poddawane kontroli. Oczywiście zeszyt w teren ( wyjścia i powroty) ma być parafowany przez Kierownika OPS. Nie wspomnę ile czasu - potrzebujemy poza czasem spędzanym w terenie - na \"wrzucenie\" tego w POMOST i wydanie decyzji. Niestety tutaj jeszcze na to nie dostaliśmy \"norm czasowych\".
Wszystko to rozliczają oczywiście pracownicy socjalni! No i pytam co będzie jeśli komuś zabraknie tych np. 15 minut???????? I kiedy to wszystko robić ??????????
Ale to ciągle te same bzdury. Czekamy na nowsze innowacje w \"opiece społecznej\" !!!!!!
~Słodziak

Napisano: 10 sty 2014, 13:42

Czyżby nie obowiązywały te same przepisy w całym kraju?
U nas wystarczy fakt zatrudnienia na stanowisku pracownika socjalnego i przeprowadzania wywiadów środowiskowych w terenie (praca socjalna), co oczywiście wiąże się z charakterem pracy na tym stanowisku. Popadamy w PARANOJĘ ??????!!!!!!!!!!
A może to my nie mamy racji. Bardzo proszę napiszcie jak jest u WAS. Z góry serdecznie dziękuję.
~X.Zet.

Napisano: 10 sty 2014, 13:50

Słodzik
To u was w ośrodku panuje chyba praca na akord czy twoja Pani kierownik zna ustawę to chyba powinna wiedzieć,ze wystarczy zatrudnić pracownika socjalnego który będzie przeprowadzał wywiady w terenie i tym sposobem miał dodatek
To niech ją też zaczną rozliczać z dodatku funkcyjnego i niech się wykaże co ona takiego robi.
~Iza

Napisano: 10 sty 2014, 14:30

nie ma żadnego 50%
~kredka

Napisano: 10 sty 2014, 14:43

\"Pracownikowi socjalnemu zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy w samorządowych jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, do którego podstawowych obowiązków należy świadczenie pracy socjalnej w środowisku, w tym przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych poza siedzibą jednostki, przysługuje wypłacany co miesiąc dodatek do wynagrodzenia w wysokości 250 zł. W przypadku zatrudnienia w mniejszym wymiarze czasu pracy dodatek przysługuje w wysokości proporcjonalnej do czasu pracy.\"

Ktoś tu gdzieś widzi 50%?
~Jerzozwierz

Napisano: 10 sty 2014, 14:47

My umiemy czytać, to chyba słodzika szef nie potrafi.
~Iza

Napisano: 10 sty 2014, 15:01

My jesteśmy świeżo po kontroli i nikt nie sprawdzał naszych zeszytów. Zeszyty ponadto nie są parafowane przez kierownika (gdzie on by miał czas, jak robi łaskę, że decyzje podpisze, bo plany i to nie zawsze) A dodatek należy sie pracownikowi socjalnemu, który ma w zakresie przeprowadzanie wywiadów i teren pod opieką. Pozdrawiam
~człowiek od pomostu


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x