Rozliczanie pozostałych godzin pracy

Wybrane tematy:
socjoterapia Opieka prawna nad małoletnią wychowanką w ciąży Zwolnienie dziecka z placówki opiekuńczo- wychowawczej urlopowanie wszystkich wychowanków z placówki... Alimenty ponowne umieszczenie w POW odpłatność za pobyt pensjonariusza w ZOL
ODPOWIEDZ
~Gabrysia

Rozliczanie pozostałych godzin pracy

Post autor: ~Gabrysia »

Nawiązując do godzin pracy - to jeżeli dyrektor karze nam rozliczać na piśmie pozostałe godziny pracy, czyli pracujemy z Kp 32 godziny , to 8h w tygodniu musimy rozpisywać - może to wprowadzić , regulują to jakieś przepisy , czy mamy tego nie robić??????????
~aga

Re: Rozliczanie pozostałych godzin pracy

Post autor: ~aga »

my nie rozpisujemy! Czy z KN też muszą u was rozpisywać?
~Gabrysia

Re: Rozliczanie pozostałych godzin pracy

Post autor: ~Gabrysia »

KN - nie musi, tylko my z KP i nie wiem czy mamy to robić czy nie ???????????????
~aga

Re: Rozliczanie pozostałych godzin pracy

Post autor: ~aga »

przecież wiadomo na co te godz. są , nie rozumiem obowiązku zapisywania. Jakaś kompletna bzdura.

W ramach 40-godzinnego tygodnia pracy wychowawca zatrudniony na podstawie ustawy Karta Nauczyciela w placówce opiekuńczo-wychowawczej nie tylko realizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze bezpośrednio z dzieckiem w wymiarze 26 godzin, ale również wykonuje inne czynności wynikające z zadań placówki, np. bierze udział w spotkaniach zespołu pedagogicznego, sporządza indywidualne plany pracy z wychowankiem, kontaktuje się z rodzicami dziecka poza terenem placówki, odbywa wizyty w szkołach, sądach, wypełnia dokumentację pedagogiczną itp.

Podobnie w przypadku osób zatrudnionych jako pracownicy samorządowi obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy, w którego ramach powinny zmieścić się te same zadania i czynności, jakie obowiązują wychowawców zatrudnionych z Karty Nauczyciela.

W związku z sygnałami napływającymi do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej o nierównym traktowaniu pracowników pedagogicznych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych we wrześniu 2007 r. wystosowano, za pośrednictwem urzędów wojewódzkich, pisma do wszystkich powiatów, wskazując na konieczność poprawy sytuacji w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w takich obszarach, jak: zatrudnianie w placówkach odpowiedniej ilości wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i innych specjalistów, zatrudnianie w godzinach nocnych osób odpowiednio przygotowanych do pracy z dziećmi, wprowadzenie w zakresie obowiązków wychowawców zatrudnionych w oparciu o Kodeks pracy wyraźnego wskazania, ile z 40 godzin pracy w tygodniu pracownik ma przeznaczyć na pracę bezpośrednio z dzieckiem, ile na pracę z rodziną, a ile na pozostałe obowiązki.

Skoro Wam takie godziny ktoś przyznał to chyba wie na co???????? :-))))))))

ODPOWIEDZ