Dawno dawno temu Pani pobierała zaliczkę alimentacyjną, a później FA w gminie X. Przychodziły więc wnioski o podjęcie działań do nas, gdyż dłużnik mieszka na naszym terenie. Obecnie od jakiegoś czasu FA nie jest już pobierany, zadłużenie z niego zostało spłacone, została sama zaliczka alimentacyjna. Sprawa u komornika jest cały czas, trwa skuteczna egzekucja conajmniej 5 lat w wysokości 400 zł miesięcznie (zasądzone 300), oprócz tego dłużnik sam spłaca gminie X zaliczkę po 200 zł (uważam że nie mogł płacic bezpośrednio zaliczki bez komornika ale gmina X ma inne zdanie). Komornik oczywiście bierze swoją część, 300 przesyła wierzycielce a resztę do gminy X na ZA.
Moje pytanie jest takie: Czy jeśli dłużnik złoży u nas wniosek o umorzenie należności z ZA to obejmuje go art.30 ust.1?
I co dalej? U mnie złoży wniosek, ja wydam decyzję i prześlę ją do gminy X? Co o tym myślicie?
Tak, nigdy nie wypłacałam. " nie wiem czy to ty powinnas wydać decyzje"-na pewno wydaje organ dłużnika, pytanie tylko czy ja nadal jestem organem dłużnika?
I w ogóle nie wiem jak to technicznie ma wygląąć. Ja wydam decyzję, i oryginał mam przesłać do gminy X?
Elmerze, ale jak to ma technicznie wyglądać? Wydaje decyję: orzekam umorzyć...i przesyłam ja do OWW? I jeszcze jedno, spłaca regularnie 5 lat, ale w jednym miesiącu roku 2013 zapłacił 250 a w drugim 500. Czy potraktował byś że egzekucja była skuteczna?
Elmer, chyba Ci się coś pomyliło, nie musi wywiązywać się w każdym miesiącu ze zobowiązań alimentacyjnych, ma być skuteczna przez 3 lata, jeśli przez 3 lata zapłacił 10.800 to jest skuteczna.