skierowanie do DPS - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Napisano: 18 maja 2021, 13:21

podpowiedzcie, co zrobić, sprawa jest pilna:
klient złożył wniosek o umieszczenie w DPS. Wniosek przysłał pocztą, ponieważ przebywa w prywatnej placówce na terenie innej gminy. Otrzymaliśmy wywiad (bez dokumentacji odzwierciedlającej sytuację dochodową osoby), z którego wynika, że klient wymaga umieszczenia w dps, potwierdza to również zaświadczenie lekarskie. W wywiadzie zawarta jest informacja, że klient nie chce do żadnego domu pomocy, chce do domu rodzinnego. Podał 2 osoby do alimentacji: jedna z nich, to syn przebywający poza granicami Polski - brak adresu, zaś druga osoba to wnuczek (wprawdzie jest tu wskazany adres, jednak wiemy, że osoba ta nie zamieszkuje we wskazanym przez klienta miejscu).
Co teraz? Czy umorzyć postępowanie wszczęte na wniosek strony? Czy przeprowadzać wywiady alimentacyjne? Czy umieścić klienta bez jego zgody w dps?
Proszę o odpowiedź.
dodw
Stażysta
Posty: 76
Od: 31 lip 2017, 9:04
Zajmuję się: PS


Napisano: 18 maja 2021, 15:39

Zależy w jakiej placówce przebywał i jak długo bo może być już mieszkańcem tamtej gminy. Jeżeli to prywatny DPS szkolący mówił, że można odmówić skierowania do DPS publicznego tylko dobrze napisać uzasadnienie.
Jeżeli to Wasz klient a podczas wywiadu poinformował, że nie chce iść do DPS tylko do domu rodzinnego myślę, że należy rozważyć:
1/ albo wycofanie wniosku przez zainteresowanego i wydać stosowne postanowienie
2/ jeżeli wymaga opieki i są na to dokumenty wówczas OPS składa wniosek do Sądu Rejonowego miejsca zamieszkania zainteresowanego o skierowanie go bez zgodny do dps
Fibro
Praktykant
Posty: 11
Od: 06 lut 2019, 0:14
Zajmuję się: Przemoc dps

Napisano: 19 maja 2021, 9:38

Otrzymaliśmy wywiad przeprowadzony telefonicznie. Osoba przebywa w prywatnym dps 4 miesiące, u nas nigdy nie korzystała ze świadczeń. Jedyne dokumenty świadczące o tym, że wymaga opieki to zaświadczenie lekarskie i opinia pracownika socjalnego z GOPS przeprowadzającego wywiad.
dodw
Stażysta
Posty: 76
Od: 31 lip 2017, 9:04
Zajmuję się: PS



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x
Ta strona używa ciasteczek (cookies) tylko zgodnie z zasadami opisanymi w polityce cookies Rozumiem