Kierownik rodka Pomocy Społecznej w......... działając z upoważnienia ........na podstawie Zarządzenia .................z dnia .......... na podstawie art. 104, art. 107 § 1 Kodeksu Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2016r. poz. 23 z późn. zm.) oraz art. 2, art. 3, art. 12, art. 15 ustawy z dnia 7 września 2007r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U. z 2016r., poz. 169 z późn. zm.) oraz na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia
7 lipca 2010r. w sprawie sposobu i trybu postępowania, sposobu ustalania dochodu oraz wzorów wniosku zaświadczenia i oświadczeń o ustalenie prawa do świadczenia z funduszu alimentacyjnego (Dz. U. z 2015r. poz. 2229 z późn. zm.), po rozpatrzeniu wniosku złożonego dnia........., przez .................
Dnia ..... złożył/a Pan/i wniosek o przyznanie świadczenia z funduszu alimentacyjnego na rzecz dzieci: ........
Zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 7 września 2007r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów podstawą przyznania świadczeń z funduszu alimentacyjnego jest bezskuteczna egzekucja zobowiązań alimentacyjnych potwierdzona zaświadczeniem organu prowadzącego postępowanie egzekucyjne które zgonie z art. 15 ust. 4 pkt. 3 lit a, w/w ustawy, należy dołączyć do wniosku o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego.
Stosownie do art. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 7 września 2007r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, ilekroć w w/w ustawie jest mowa o bezskuteczności egzekucji- oznacza to egzekucję, w wyniku której w okresie ostatnich dwóch miesięcy nie wyegzekwowano pełnej należności z tytułu zaległych i bieżących zobowiązań alimentacyjnych […].
Jak wynika z zaświadczenia Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym......., Pana............ z dnia................, egzekucja zobowiązań alimentacyjnych względem dłużnika alimentacyjnego okazała się skuteczna.
W związku z powyższym orzeczono jak w sentencji decyzji.