sprawozdanie kwartalne PFRON

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 19 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 03 lip 2015, 9:26

monn pisze:U nas wniosek na pieluchomajtki składa się raz w roku więc żadnego biegania nie ma :) Przyznajemy dof. na cały rok według załączonej do wniosku fv. Później tylko przynoszą same fv.
Dobrze rozumiem - ktoś składa jeden wniosek (np w styczniu), a później donosi tylko faktury?
PCPR


Napisano: 03 lip 2015, 10:20

dokładnie tak. miałyśmy w ostatnich trzech latach dwie kontrole z warszawy i województwa i absolutnie bez zastrzeżeń. mniej papierologi, więcej miejsca w szafie :) no i komisyjnie rozpatrzony jest tylko raz.... Wszyscy zadowoleni :)
monn

Napisano: 03 lip 2015, 10:30

Ciekawe rozwiązanie. A my zawsze wmawiamy ludziom, że "za każdym razem musi być komplet dokumentów".
Czyli za pierwszym razem przynoszą wniosek, orzeczenie, karta NFZ i jedną fakturę? Wy sprawdzacie pod względem formalnym i jak jest ok, to wypłacacie tę złożoną fakturę? Wnioskodawca wykupuje następne pieluchomajtki i przychodzi z nową fakturą i uzupełnioną kartą NFZ i wtedy kolejny przelew? I tak, dopóki macie środki? Kolejne dokumenty dołączacie do tego pierwszego wniosku? Jeśli komuś kończy się w tzw międzyczasie orzeczenie, to donosi je?
Człowiek uczy się całe życie. Pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu :o
PCPR

Napisano: 03 lip 2015, 11:23

ok :) w styczniu składa komplet dokumentów z załączona fv. my w kwietniu robimy komisję i na podstawie tej fv zabezpieczamy pieniądze dla tej osoby na cały rok. jeżeli załaczona fv jest na kwotę 54zł, mnożymy ją razy 12 i zabezpieczamy kasę. oczywiście jeśli inne fv będą na wyższe kwoty to w pewnym momencie byc może bedzie musiał złozyć nowy wniosek ale to na jesień... i może :) ogólnie nasi pacjenci są przyzwyczajeni i wszystko idzie gładko jak po maśle. Jedna teczka. - jeden człowiek i po kłopocie :)
monn

Napisano: 03 lip 2015, 12:03

Oo, to już widzę, że u nas nie przejdzie - prawie każda faktura ma inną wartość, a poza tym kasa jesienią, to u nas marzenie od kilku lat. W zeszłym roku koniec wypłat na początku marca, w tym roku mocne ograniczenia w wysokości dofinansowań i dotrwaliśmy do połowy czerwca.
PCPR

Napisano: 03 lip 2015, 13:14

hehe u nas też już nie ma kasy :) w sumie dotrwaliśmy dokładnie do czerwca dzięki radykalnym cięciom. a Ci którzy byli rozpatrzeni w kwietniu maja zabezpieczone kwoty do końca roku.Jest to rozwiązanie bardzo dobre pod wieloma względami. FV często donoszą opiekunki a jeżeli ktoś z rodziny to też tylko zostawia fv. a jeżeli wniosek złozony jest tuż przed pierwszą komisją to jest załączone kilka fv i zabezpieczamy wtedy kasę z najwyższej wartości. Przy tym rozwiązaniu na koniec roku zostaje zawsze coś w koszyku i jakiś szczęściarz na gwiazdkę dostaje od nas dofinansowanie :)
monn

Napisano: 08 lip 2015, 22:21

Przeciez za osobe dorosla w PL uznawane sa osoby po 18Roku zycia !!
!
Gość

Napisano: 09 lip 2015, 7:47

ale tam jest napisane dzieci i młodzież, a nie osoby dorosłe
lil

Napisano: 09 lip 2015, 13:33

Gość pisze:Przeciez za osobe dorosla w PL uznawane sa osoby po 18Roku zycia !!
!
dokładnie tak! My już dawno temu pytaliśmy PFRON o to jak liczyć dzieci w sprawozdaniu i odpowiedzieli, że wg kodeksu cywilnego do dzieci zalicza się osoby które nie ukończyły 18 roku życia. I tak też liczymy, od wielu, wielu lat:)
goschka


  
Strona 2 z 2    [ Posty: 19 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny