sprzęt rehabilitacyjny - odmowa

Strona 1 z 3    [ Posty: 26 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 22 kwie 2015, 12:13

Witam! Kobieta złożyła do nas wniosek na materac "rehabilitacyjny", który "jest niezbędny w profilaktyce schorzeń kręgosłupa, pozwalając na odciążenia ciała pacjenta (...). Odpowiednia sprężystość pianki zapewnia podczas leżenia lub zmiany pozycji dopasowywanie się indywidualnie do leżącego, zdrowy sen, profilaktykę dolegliwości odkręgosłupowych". Jak dla mnie, nie jest to sprzęt rehabilitacyjny. Moje pytanie - jak argumentujecie takie odmowy, żeby było konkretnie i na temat?
PCPR

Napisano: 22 kwie 2015, 14:21

U mnie dofinansowane są tylko takie materace rehabilitacyjne, które są podobne do tych jakie mają dzieci w szkole. Ma być to sprzęt do aktywnej rehabilitacji a nie biernej, Osoba ma na nim rehabilitować się, ćwiczyć
beapen

Napisano: 24 kwie 2015, 13:30

Faktycznie, dla mnie to też nie byłby sprzęt rehabilitacyjny - jest stosowany w profilaktyce, a nie w rehabilitacji.
Znalazłam coś takiego:
"Sprzęt rehabilitacyjny - zgodnie z definicją słownikową sprzęt rehabilitacyjny to sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych mających za zadanie osiągnięcie przy aktywnym uczestnictwie osoby niepełnosprawnej możliwie najwyższego poziomu jej funkcjonowania, jakości życia i integracji społecznej."
http://www.pcpr.raciborz.org.pl/rehabil ... wnych.html

Rozporządzenie niestety nie reguluje dokładnie tego, jaki sprzęt jest, a jaki już nie jest sprzętem rehabilitacyjnym... Można się zasłonić ew. własnym katalogiem sprzętów określonym w regulaminie.
magg

Napisano: 24 kwie 2015, 13:33

a dofinansowujecie rowery trójkołowe albo wanny z hydromasażem?
Moja poprzedniczka dofinansowywała wszystko jak leci.. ale ja mam wątpliwości...niestety nie mamy katalogu.. chyba muszę popracować nad stworzeniem takiego.
gav

Napisano: 27 kwie 2015, 11:41

Mamy katalog, łącznie z ograniczeniami kwotowymi do poszczególnych sprzętów (tych najpopularniejszych). Wanny dofinansowywaliśmy, rowery trójkołowe też - dla osób z zaburzeniami równowagi.
magg

Napisano: 27 kwie 2015, 13:45

Jako sprzęt rehabilitacyjny, czy bariery techniczne?
PCPR

Napisano: 27 kwie 2015, 13:53

Dofinansowujemy sprzęt reh. jeżeli zgodnie z rozporządzeniem : zachodzi potrzeba prowadzenia rehabilitacji w warunkach domowych przy użyciu tego sprzętu. Wanny nigdy byśmy nie dofinansowali a rowery trójkołowe jako likwidacja barier tech.
mon w

Napisano: 27 kwie 2015, 14:08

U nas wanny też nigdy nie było, a rowery kiedyś były jako sprzęt rehabilitacyjny, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy nie powinny to być właśnie bariery techniczne. Aczkolwiek, zależy jak zdefiniujemy "warunki domowe".
PCPR

Napisano: 27 kwie 2015, 14:19

Nie rozumiem. Warunki domowe to mogą być.. nie wiem w altance na działce, w sanatorium np. ale tam gdzie można poruszać sie dość sporych rozmiarów rowerem trójkołowym takowych nie dostrzegam :)
mon w

Napisano: 27 kwie 2015, 14:46

właśnie mi też wydaje się , że warunki domowe to w domu, po to sprzęt się dostaje na miejscu gdy osoba niepełnoprawna wymaga ciągłej rehabilitacji, a nie zawsze ma możliwość dojeżdżania i opłacania dodatkowej rehabilitacji..
gav

Strona 1 z 3    [ Posty: 26 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny