sprzęt rehabilitacyjny - odmowa

Strona 3 z 3    [ Posty: 26 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 09 mar 2016, 9:21

u nas prawdopodobnie by był to sprzęt rehabilitacyjny wraz z łóżkiem rehabilitacyjnym jako wyposażenie, pytanie gdzie ten materac połozy, na wersalce;)?? bo może planuje zakup łóżka ze zwykłym stelażem bo na łóżko rehabilitacyjne nie ma miejsca.
Sprawa jest indywidualna, trzeba rozmawiać z wnioskodawcą i jeżeli to ma być dla osoby leżącej, np. z porażeniem czterokończynowym to jak najbardziej, lub osobie która ma problemy ze spaniem na standardowym łóżku, bo np. jest za niskie i ta osoba wymaga uchwytów itp., jest po operacji kręgosłupa i wymaga specjalistycznego materaca, bez konieczności zakupu łóżka rehabilitacyjnego.
kaskaq

Napisano: 09 mar 2016, 10:45

Tomasz1981 pisze:
narine666 pisze:rower trójkołowy z technicznych? pfron mi napisał, że ze sprzętu rehabilitacyjnego to powinno się refundować ...
że co powinno, coś zjadłaś :) wklej tutaj te odpowiedź PFRON jeśli możesz :)

u mnie od paru lat dajemy trójkołowe rowery rehabilitacyjne w sprzęcie rehabilitacyjnym
U nas od zawsze w ramach likwidacji barier technicznych :) Warunki domowe to warunki domowe. W ramach sprzętu rehabilitacyjnego najczęściej dajemy łóżka. A materace przeciwodleżynowe na NFZ.
wolfnash
Awatar użytkownika
Referent
Od: 02 mar 2016, 10:36
Zajmuję się:

Napisano: 09 mar 2016, 15:44

tylko, że u nas rowery trójkołowe to dawaliśmy, jeszcze za czasów, kiedy nie było napisane w rozporządzeniu nic o warunkach domowych i tak jakoś zostało :)
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA

Napisano: 10 mar 2016, 8:21

u nas rowery trójkołowe też w technicznych, łóżka rehabilitacyjne również :)
gość 2016

Napisano: 10 mar 2016, 9:15

łóżka rehabilitacyjne tylko z technicznych my realizujemy
ja6

Napisano: 10 mar 2016, 10:25

U nas i łóżka z osprzętem i rowery były kiedyś rehabilitacyjne. Później na szkoleniu inne PCPR-y i pan prowadzący potwierdzili, że raczej bariery techniczne.
PCPR

Strona 3 z 3    [ Posty: 26 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny