student

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 26 sie 2014, 11:56

Powiedzcie proszę czy student z rodziny wielodzietnej może starać się o kartę dla siebie w miejscu gdzie studiuje, skoro to miejsce jest jego miejscem zamieszkania? Kogo wtedy wykazuje we wniosku? Jak ma udokumentować, że "pochodzi" z rodziny wielodzietnej? Kogo w takim razie wykazują jego rodzice w swoim wniosku, tylko pozostałe dzieci czy razem z tym studentem?
huhuhu


Napisano: 28 sie 2014, 11:44

Oczywiście, ze tak. Przy składaniu wniosku jest ważne miejsce zamieszkania, nie zameldowania. Rodzina może wnioskować w swoim miejscu zamieszkania, a on na siebie w miejscu studiowania, dopisując się do składu rodziny.
lula

Napisano: 28 sie 2014, 11:49

"Tak. Uprawnienia wynikające z programu przysługują rodzicowi, który ma na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Bez znaczenia jest, czy rodzic ten jest rozwodnikiem i czy dzieci z nim mieszkają. Jeżeli np. rozwodnik ma z pierwszą żoną dwoje dzieci, z drugą żoną (z którą też już jest po rozwodzie) jedno dziecko i dzieci te mieszkają ze swymi matkami, to uprawnienia wynikające z programu przysługują zarówno ojcu (bo jest on rodzicem trojga dzieci), jak i jego wszystkim dzieciom."

Kontynuując, zamiast najpierw pisać z prośbą o pomoc macie informator.
https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/kar ... pytanie552
lula


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny