STUDIA II STOPNIA - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Napisano: 02 maja 2016, 19:58

Specjalność Asystentura rodziny i rodzinna piecza zastępcza – 2-letnie studia magisterskie na kierunku pedagogika II stopnia będzie można studiować stacjonarnie i niestacjonarnie w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie od roku akademickiego 2016/2017. Zapraszamy!


Zasady rekrutacji
Studia drugiego stopnia na kierunku pedagogika otwarte są dla absolwentów: studiów pierwszego stopnia kierunku pedagogika, studiów pierwszego stopnia na kierunkach humanistycznych i społecznych pokrewnych do kierunku pedagogika. Preferowane jest ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunkach pedagogika, praca socjalna, nauki o rodzinie, psychologia, socjologia.

Szczegółowych informacji o sposobie rekrutacji udziela kierownik dziekanatu Danuta Pasieka nr tel. 34 378 43 02.


Program studiów ma charakter blokowy (modułowy):

A) Blok treści podstawowych zawierający przedmioty: logika , etyka, antropologia kulturowa, socjologia edukacji, psychologia zachowań społecznych, metodologia badań pedagogicznych.
B) Blok treści kierunkowych zawierający przedmioty: andragogika, pedagogika ogólna \, pedagogika porównawcza.
C) Blok treści uzupełniających zawierający przedmioty: edukacja zdrowotna z elementami promocji zdrowia, innowacje i współczesne kierunki pedagogiczne, metody statystyczne w pedagogice, seminarium magisterskie, przedmiot swobodnego wyboru, j. obcy, wychowanie fizyczne.
D) Praktyki na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w tym:
1. Praktykę psychologiczno-pedagogiczną i 2. Praktykę zawodową.
E) Moduł specjalnościowy zawierający przedmioty:
- dostarczające wiedzy i kształtujące umiejętności z zakresu prawa: podstawy formalno-prawne realizacji asystentury rodziny i rodzinnej pieczy zastępczej, podstawy prawa rodzinnego oraz system świadczeń rodzinnych, opiekuńczych i z pomocy społecznej,
- wzmacniające wiedzę z zakresu pedagogiki i dyscyplin pokrewnych, będących podstawą refleksyjnej pracy pomocowej, wychowawczej, edukacyjnej, terapeutycznej z osobą i rodziną: wybrane koncepcje pracy socjalno-wychowawczej i terapeutycznej z rodziną (w tym PSR i Dialog Motywujący), pedagogizacja rodziców, edukacja medialna, wczesne wspomaganie rozwoju, asystentura w pomocy społecznej i edukacji, diagnoza stosowania przemocy względem dziecka i interwencja w sytuacji zagrożenia jego bezpieczeństwa, diagnoza i profilaktyka zaburzeń osobowości, wybrane modele diagnozy i terapii uzależnień, mediacje w pracy z rodziną,
- poszerzające wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji społecznej, organizacji i metodyki pracy socjalno-wychowawczej z rodziną, metodologii prowadzenia badań naukowych: warsztat komunikacji inter i intrapersonalnej, metodyka pracy asystenta rodziny, metodyka pracy koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej, metodyka pracy korekcyjno-kompensacyjnej z dzieckiem, pedagogika zabawy.

Program kształcenia był konsultowany z interesariuszami zewnętrznymi, m.in. Stowarzyszeniem na rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie „dla Rodziny”, będącym w środowisku lokalnym Częstochowy organizatorem wsparcia rodziny i pieczy zastępczej oraz Polskim Instytutem Mediacji i Integracji Społecznej, od 5 lat prowadzącym szkolenia dla kadr pomocy społecznej. Przedmioty specjalnościowe będą prowadzone przez osoby mające doświadczenie praktyczne. Koordynatorem specjalności jest dr hab. Izabela Krasiejko, nr tel. 661 46 09 17.

szczegóły:
https://www.zpsitp.ajd.czest.pl/index.php?page=ar
Izabela K.


Napisano: 25 lip 2022, 15:32

Jestem świeżo po maturze i od zawsze chciałam pracować z ludźmi, ale jeszcze go końca nie wiem co chcę robić. Uznałam, że zdobywanie odpowiednich kompetencji zacznę od kierunku pedagogika, fajna ofertę znalazłam na stronie WSKZ więc postanowiłam się zapisać. Studia są online więc będę miała dużo czasu na moją pracę, jestem aktualnie wolontariuszką w domu pomocy
izabella.jankowska
Praktykant
Posty: 1
Od: 25 lip 2022, 15:30
Zajmuję się: PS

Napisano: 24 lis 2022, 13:26

Ja też pracuję w Domu Opieki, ale akurat zajmuję się kwestiami organizacyjnymi i muszę przyznać, że w tą pracę trzeba włożyć ogrom wysiłku, ale daje w zamian sporo satysfkacji. Sama robiłam licencjat z ekonomii, ale ostatecznie magisterkę zrealizowałam z administracji na tej samej uczelni, o której wspomniała koleżanka powyżej. Przez to, że studia są realizowane w formie online, mogę pogodzić nauke z pomaganiem innym.
Gosiam76
Praktykant
Posty: 1
Od: 24 lis 2022, 13:17
Zajmuję się: Administracja w PS.



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x