stwierdzenie nieważności - co teraz?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 30 mar 2010, 10:28

kobieta pobierała w okresie od 01.07.2009r. do 31.12.2009r. zasiłek pielęgnacyjny, który jak się okazało nie przysługiwał jej (orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosp. a powinien być znaczny), wydalismy błędną decyzje. W związku z powyższym przesłaliśmy o unieważnienie do SKO, który tą decyzje unieważnił. Co teraz? wydajemy jedną decyzje o zwrocie nienależnie pobranego zasiłku w tym okresie? czy tez 3 decyzje ( uchylająca odczekujemy 2 tyg., nastepnie druga decyzje uznająca świadczenia pobrane jako nienależnie pobrane, znów odczekujemy 2 tyg. i trzecia decyzję o zwrocie nienalleżnie pobranego zasiłku? proszę o pomoc, ta osoba napewno odwoła sie do SKO wiec chciałbym zeby wszystko było ok.
~Paweł


Napisano: 30 mar 2010, 11:09

skoro wam unieważnili decyzję to macie sytuację taką:
jest wniosek strony o przyznanie prawa do zasiłku pielęgnaycjnego, który wymaga rozpoznania. musicie zatem na ten wniosek z lipca 2009 r. wydać decyzję- tym razem odmowną.
art. 30 ust. 2 pkt 4 naszej ustawy wskazuje, że jeśli stwierdzono nieważność decyzji z powodu jej wydania bez podstawy prawnej bądź z rażącym naruszeniem prawa, to świadczenia są nienależnie pobrane. w sumie nie wynika z tego przepisu, aby uzależnić to od tego, czy odmówi się stronie świadczenia. zatem możnaby prowadzić to postępowanie w sprawie nienależnych równolegle do postępowania w sprawie ustalenia prawa do zasiłku.
~myzucha


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny