czy da się to odkręcić?
przelane na konto chłopaka (wprowadzone wcześniej do systemu)
dziewczyna zmieniła nr konta nie wprowadzony
pomóżcie nie wiem jak to odkręcić
najpierw pogadaj z chlopakiem, moze zwroci wam te kase, jelsi nie a ona bedzie sie ich domagac (a ma podstawy) to masz dwa wyjscia - isc do sadu z chlopakiem albo zwrocic sama
jest jeszcze taka opcja ale to tylko w przypadku kiedy ten chlopak to tatus dziecka i jest w skladzie rodziny - ze powisz panience,ze jesli wspolnie nie wychowuja dziecka to musi miec zasadzone alimenty a pewnie nie ma - swiadczenia sie nie naleza - wiec wtedy moze ja minie zlosc na chlopaka i sie jednak dogadaja;-)
jest też trzecie wyjście.
Jeżeli przelew był opisany na kobietę, a konto jest na niego (i ona nie jest współwłaścicielką) to piszesz pismo do banku o zwrot mylnie przekazanej kasy. Bank nie powinien realizować tego przekazu
\"Sądy w takich sprawach przyjmują, że bank odpowiada za to, że nie sprawdził, czy numer konta należy do osoby wskazanej w poleceniu przelewu i nakazują wypłacenie odszkodowania. Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 17 grudnia 2008 r., sygn. akt I CSK 205/2008 stwierdził, że samo złożenie polecenia przelewu zawiera w sobie nie tylko dyspozycję obciążenia oznaczoną kwotą posiadacza rachunku, ale także dyspozycję uznania tą kwotą rachunku wierzyciela, nawet przez inny bank prowadzący rachunek. Osoba składająca polecenie przelewu nie ma żadnego wpływu na dokonanie określonych wewnętrznych czynności bankowych przez bank, stąd ewentualne ryzyko w tym zakresie nie powinno jej obciążać. Podstawę prawną odpowiedzialności banku za nienależyte wykonanie polecenia przelewu stanowi art. 64 Prawa bankowego. Wskazuje on zasadę odpowiedzialności, gdy polecenie przeprowadzenia rozliczenia pieniężnego, złożone przez posiadacza rachunku bankowego, jest wykonywane przez kilka banków. Wtedy każdy z tych banków ponosi wraz z pozostałymi solidarną odpowiedzialność wobec posiadacza rachunku za szkody spowodowane niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem polecenia. Odpowiedzialność banków uczestniczących w procesie uruchomionym poleceniem przelewu jest odpowiedzialnością typu gwarancyjnego, zapewniającą w sposób szczególny i szeroki ochronę klientów banku.
Zdaniem Sądu Najwyższego każdy bank, uczestniczący w wykonaniu polecenia przelewu, zobowiązany jest do sprawdzenia prawidłowości oznaczenia beneficjenta polecenia przelewu. Zarówno bank zleceniodawcy, jak i bank beneficjenta zobowiązane są do realizacji polecenia przelewu zgodnie z jego treścią. W razie stwierdzenia niezgodności w treści polecenia przelewu bank nie powinien go realizować, lecz zwrócić się do banku zleceniodawcy po dodatkowe wyjaśnienia. Dotyczy to szczególnie banku beneficjenta przelewu - spośród wszystkich banków uczestniczących w realizacji polecenia przelewu ma on największe możliwości stwierdzenia, że podany numer rachunku bankowego nie należy do osoby wskazanej jako beneficjent. Sąd Najwyższy uznał ponadto, że banki nie mogą w umowach z posiadaczami rachunków wyłączyć swojej odpowiedzialności za skutki wynikające z realizacji zlecenia płatniczego zawierającego błędny numer rachunku wierzyciela.