W newsach Portalu OPS.pl opublikowano tekst: "Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji stało się faktem".
Źródło: https://ops.pl/2019/08/swiadczenie-uzup ... ie-faktem/
Jak należy rozumieć fragment powyższego tekstu? "Będzie ono jednak przysługiwało jedynie w/w osobom, które nie posiadają prawa do świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych albo suma tych świadczeń o charakterze innym niż jednorazowe..."? Jak należy rozumieć kolejny fragment tekstu powyższego, gdzie napisano: "Samo świadczenie będzie przysługiwało w wysokości nie wyższej niż 500 zł miesięcznie, przy czym łączna kwota świadczenia uzupełniającego i świadczeń (o których mowa w art. 2 ust. 2), nie może przekroczyć 1600 zł miesięcznie....".
Reasumując: Czy osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, które obecnie pobierają zasiłki stałe lub inne świadczenia w systemie pomocy społecznej lub świadczeń rodzinnych będą beneficjentami tego nowego świadczenia? Czy może być ono w wysokości mniejszej niż 500 PLN? Gdzie mają składać wnioski osoby/rodziny, które nie korzystają obecnie ze świadczeń ZUS/KRUS? Z treści artykułu wynika, że wszyscy potencjalni beneficjenci powinni złożyć wniosek w tej sprawie w ZUS?