świadczenie dla rodziny zastępczej po ukończeniu 18 r.ż.

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 17 cze 2015, 10:24

Witam,
Czy wydajecie nową decyzję o przyznaniu świadczenia rodzinie zastępczej, jeśli wychowanek pozostaje w tej rodzinie po osiagnięciu pełnoletności?
Weronika222

Napisano: 17 cze 2015, 11:13

nie wyobrażam sobie nie wydawać ! najpierw ma decyzję do czasu osiągnięcia pełnoletności a potem jako osoba pełnoletnia w dotychczasowej rodzinie zastępczej pod warunkiem że się uczy nie dłużej niż do ukończenia 25 lat
TOMASZ6

Napisano: 18 cze 2015, 13:53

Ja też podobnie
pcpr

Napisano: 18 cze 2015, 15:23

My też tak robimy, ale chciałam poznać zdanie innych:) Dziękuję za odpowiedzi
Weronika222

Napisano: 15 lip 2015, 11:27

A co w przypadku gdy rodzina otrzymywała świadczenie na starych zasadach?Pełnoletni wychowanek podjął decyzję iż nadal pozostaje w rodzinie zastepczej. wydajemy decyzję na starych zasadach czy na nowych?
momoo

Napisano: 16 lip 2015, 8:12

Miałam taką sytuację, rodzina zastępcza na przebywającego dorosłego wychowanka otrzymała pomoc wg nowych zasad.
Posiłkowałam się wyjaśnieniem Ministerstwa, że prawo tej rodziny do tego świadczenia (to nie jest to samo świadczenie co na częściowe utrzymanie dziecka) powstało po dniu wejścia w życie ustawy o pieczy.
Generalnie zasada jest taka sama jak przy usamodzielnianych wychowankach, jeśli usamodzielniają się po wejściu w życie ustawy o pieczy to "idą" już na nowych zasadach.

O ile w moim przypadku ta rodzina zyskała (do tej pory odliczałam dochód dziecka - jak jest w ustawie o pomocy społecznej, po wydaniu nowej decyzji rodzina otrzymała pełną wysokość świadczenia bez odliczania dochodu) o tyle są rodziny, które na tym stracą...
KasiaMOPS

Napisano: 16 lip 2015, 14:54

do KasiaMOPS

poproszę o wyjaśnienia ministerstwa
monno

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny