Pytam o powód..... bo dla mnie to trochę absurdalne. Życie i zdrowie osoby chorej, niepełnosprawnej jest zależne od opiekuna któremu nie można powierzyć pieniędzy ????
Coś tu nie gra jak należy. Jeżeli opieka nie jest właściwa to może raczej zamiast robić rzeczówkę należy uchylić prawo do SZO....
Babcia twierdzi że wnuczka się nią dobrze opiekuje ale mamy sygnały że zakupuje używki. Dlatego chcemy spróbować z formą rzeczową. Albo się sytuacja poprawi i wrócimy na gotówkę albo uchylimy prawo do świadczenia.
Aby robić rzeczówkę to trzeba mieć wyraźne i stwierdzone, potwierdzone marnotrawienie środków. Podejrzenie to za mało.
Zleć wywiad pracownikowi socjalnemu, wskaż jakie masz podejrzenia i zleć szczególne zwrócenie uwago na sprawowaną opiekę. Może się okazać , że to babcia opiekuje się naćpanym wnukiem.....
Po wywiadzie podejmiesz decyzje czy uchylić SZO czy zostawić.
Zostaw kwestie używek....( zapobieganie i walka z uzależnieniami ) to działka pracownika socjalnego. Niech obejmie rodzinę monitoringiem.
Ja bym SZO zostawiła w spokoju.
Widzę tam robotę dla prac. socjalnego. Ma uprawnienia żeby kontrolować rodzinę , monitorować jej funkcjonowanie. Pilnować czy prawidłowo funkcjonuje w środowisku- to się nazywa praca socjalna.