SZO dla osoby zarej. w PUP, od kiedy przyznać????

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 18 mar 2015, 14:41

pani składa wniosek na SZO na niepełn. matkę - 18 marca 2015/ jest zarej. w Urzędzie Pracy jako bezrobotna, ja każę od razu wyrejestrować się z urzędu pracy i od tego dnia przyznaję SZO /tak robię przy śp - mam wyjaśnienie z MPiPS że od dnia wyrejestrowania przysługuje/, czy tak jest prawidłowo, jak robicie?
ja...


Napisano: 18 mar 2015, 14:59

Dla mnie to czy ktoś jest zarejestrowany w PUP, czy nie, nie wpływa na datę przyznania SZO czy ŚP. Przyznaje zgodnie z ustawą i wówczas informuję, ze osoba z moja decyzją ma się udać do PUP aby się wyrejestrować (o ile jest zarejestrowana).
elcia1

Napisano: 18 mar 2015, 15:04

a możesz wskazać zapis w ustawie??
ja...

Napisano: 18 mar 2015, 15:06

ja... podaj Ty zapis który mówi że jak ktoś jest zarejestrowany to nie może ubiegać się o szo czy śp
nie ma więc w czym problem
asiak

Napisano: 18 mar 2015, 15:11

nie chodzi mi o to, że nie może się ubiegać o SZO, tylko od kiedy przyznajemy:
1. od 1 marca ??
2. od dnia wyrej. sie z urzedu pracy, czyli od np. 19 marca ?? /i wtedy dzielimy na dni..../
ja...

Napisano: 18 mar 2015, 15:15

art. 24
2. Prawo do świadczeń rodzinnych ustala się, począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami,
a nie należy się przy szo art. 16a ust. 8 i śp art. 17 ust. 5 jakoś tam nie widzę, żeby rejestracja w pup była wymieniona, nawet przy wszystkich innych zasiłkach nie ma zasiłku dla bezrobotnych
Kati@

Napisano: 18 mar 2015, 15:18

prawo ustala się od miesiąca w którym wpłynął wniosek
asiak

Napisano: 18 mar 2015, 15:36

przyznajesz od 1.03.2015 - wydajesz osobie decyzje, ona idzie z tą decyzją do PUP i wyrejestruje się również od 01.03.2015
Eliksir

Napisano: 18 mar 2015, 15:54

tak, przyznajesz od 01 marca 2015 r. chyba że orzeczenie (data złożenia na komisję) jest ze I 2015 r., wtedy przyznajesz od dnia 01 stycznia 2015 roku.
;) „-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.”
Nutka
Referent
Posty: 485
Od: 09 kwie 2014, 10:14
Zajmuję się:

Napisano: 19 mar 2015, 9:07

zależy kiedy złożony był wniosek na komisję i od kiedy ustalony stopień niepełnosprawności.
Jeśli np. w styczniu 2015 to od stycznia wydajesz decyzję. A Pani z Twoją decyzją idzie do PUP i wyrejestrowuje się od daty przyznania świadczenia.
Pegii


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny