czy wystarczy takie uzasadnienie do dec szo od 01-01-2015
Po rozpatrzeniu Pani wniosku o ustalenie prawa do specjalnego zasiłku opiekuńczego Ośrodek stwierdza, że spełnia Pani przesłanki określone w ustawie o świadczeniach rodzinnych do przyznania w/w świadczeń.
Zgodnie z art. 16a. ust.1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych /tekst jednolity: Dz.U. z 2013 r. poz. 1456 z późn.zm./ Specjalny zasiłek opiekuńczy przysługuje osobom, na których zgodnie z przepisami u stawy z dnia 25 lutego 1964 r. – Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. z 2012 r. poz. 788 i 1529 oraz z 2013 r. poz. 1439) ciąży obowiązek alimentacyjny, a także małżonkom, jeżeli:
1) nie podejmują zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej lub
2) rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej
– w celu sprawowania stałej opieki nad osobą legitymującą się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.
W związku z tym, że nie zrezygnowała Pani z zatrudnienia a sprawuje Pani stałą opiekę nad babcią Panią... legitymującą się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności , wydanym na stałe , ( ostatnio zatrudniona była Pani do 31-07-2007r.) spełnia Pani przesłanki określone w ustawie o świadczeniach rodzinnych do przyznania specjalnego zasiłku opiekuńczego od 01-01-2015r. ,tj. od dnia wejście w życie zmienionego art. 16 a ust.1 pkt 1, umożliwiającego przyznanie specjalnego zasiłku opiekuńczego bez przymusu rezygnacji z zatrudnienia.
W związku z przyznaniem Pani specjalnego zasiłku opiekuńczego będzie opłacana składka na ubezpieczenie społeczne w wymaganym okresie.
Z tych względów orzeczono jak w sentencji.