"Przebywać będzie wraz z dzieckiem." jak tak to czemu chcesz jej zabrać ŚP ?
Co do ZR i ZP są dwie koncepcje.
1)
https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/7EACDCBE35
Co prawa ustawodawca w przepisie art. 27 ust. 2 ustawy posługuje się terminem "wypłaca", tym niemniej, zdaniem Sądu, nie jest to jedynie termin techniczny, wskazujący na czynność wypłacania, niemającą żadnego związku z samym uprawnieniem do otrzymania świadczenia. Powyższy termin należy bowiem rozumieć jako mający istotny związek merytoryczny z samym przyznaniem świadczenia. Ustawodawca w żadnym przepisie analizowanej ustawy nie odróżnił bowiem terminologicznie kwalifikacji "przyznania" i "wypłacania" świadczenia rodzinnego. Ponadto należy zwrócić uwagę na związek tego uprawnienia z osobą, która może w wyniku otrzymania tego świadczenia, przyczynić się poprzez jego przeznaczenie, do zaspokojenia określonych potrzeb dziecka, związanych z wydatkami na jego utrzymanie (na co ustawodawca wskazał w art. 4 ust. 1 tej ustawy). Wskazuje to jednoznacznie także na cel instytucji świadczenia rodzinnego, który może być realizowany w przypadku przyznania i wypłacania świadczenia osobie, która faktycznie te wydatki pokrywa.
2)
https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/1DE6DF1F89
Na tym tle zaś trzeba stwierdzić, że fakt zmiany miejsca zamieszkania osoby, której już przyznano świadczenie rodzinne wpływa jedynie na zmianę organu właściwego do realizacji tego świadczenia, ale nie wpływa na prawo tej osoby do otrzymywania świadczenia. Strona powinna zawiadomić o zmianie miejsca zamieszkania, jednak brak takiego zawiadomienia nie może prowadzić do uznania, że nastąpiła zmiana skutkująca utratą prawa do zasiłku, zmianie uległ wyłącznie organ właściwy do wypłaty świadczenia już przyznanego i nadal przysługującego. Niepowiadomienie przez beneficjenta świadczeń o zmianie adresu zamieszkania mogłoby być rozpatrywane jako okoliczność wpływająca na wstrzymanie wypłacania pobieranych świadczeń gdyby uniemożliwiało to przeprowadzenie wywiadu środowiskowego lub w ogóle kontakt organu z beneficjentem byłby niemożliwy z tego powodu. Taka sytuacja w sprawie jednak nie miała miejsca. Również okoliczności związane z adresem szkoły, do której uczęszczają dzieci, nie mają wpływu na prawo do świadczeń rodzinnych i dodatków. Na podstawie akt administracyjnych nie mogło budzić wątpliwości organu, że dzieci realizują obowiązek szkolny. Skarżąca wyjaśniała w toku wywiadu środowiskowego z [...] grudnia 2020 r., że sprawuje pełną władzę rodzicielską oraz dzieci znajdują się na jej utrzymaniu. Podobnie nie było podstaw do przypuszczeń, po otrzymaniu informacji ze szkoły, że dziadkowie są opiekunami prawnymi lub faktycznymi w rozumieniu art. 2 pkt 14 ustawy. "
Stała opieka" nie stanowi zaś przesłanki materialnoprawnej do przyznania komentowanych świadczeń przyznanych skarżącej. Jest natomiast istotna przy świadczeniu pielęgnacyjnym
Z uwagi na krótki pobyt matki to wstrzymałbym się z zabieraniem ojcu ZR do czasu aż matka nie zgłosi, że nie przekazał tych pieniędzy jej.