Masakra w Paryżu ma wpływ na nasze życie, aktualnie przeżywamy jej następstwa. Skutki terroryzmu można podzielić na trzy zasadnicze rodzaje: polityczne, gospodarcze oraz społeczne i psychologiczne. Najbardziej widoczne są skutki społeczne. Aktualnie docierają do nas wiadomości, obrazy o bezpośrednio poszkodowanych atakami terrorystycznymi – osobach rannych, zabitych oraz ich rodzinach, które odczuwają traumę po stracie bliskich. Z zamachami terrorystycznymi wiąże się lęk poszkodowanych i ogółu społeczeństwa przed ewentualnymi kolejnymi takimi aktami – lęk może przejawiać w niekontrolowanych napadach paniki, poczuciu zastraszenia. Kolejnym skutkiem może być chęć odwetu, agresja wobec osób postrzeganych, jako sprawcy tej przemocy.
Jaka trauma? o czym wy piszecie. Euro idioci już się produkują w prasie, telewizji, że to wina prawicy i ksenofobi Europejczyków , że nie chce muzułmańskiej dziczy. Skończy się na marszu euro debilnych polityków i kilku profilówkach w barwach Francji na Fb.
Przez to, ze jesteśmy globalna wioską, to cierpienie i przykre emocje, których doświadczono w Paryżu, błyskawicznie się rozlały po Europie i całym świecie.