ubezpieczenie przy zawieraniu kontraktu - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 26 cze 2016, 20:13

Witam, mam pytanie odnośnie ubezpieczenia przy zawieraniu kontraktów socjalnych część B.
w jaki sposób ubezpieczyć te osoby z którymi zawieramy kontrakty?
Nowa11


Napisano: 26 cze 2016, 21:25

Jeśli jest zarejestrowany w PUP, to przysługuje mu ubezpieczenie z PUP. Jeśli natomiast kontrakt jest podpisany na podstawie skierowania z PUP, to jeszcze przez 30 dni przysługuje takiej osobie ubezpieczenie zdrowotne. Pracownik socjalny natychmiast po otrzymaniu skierowania z PUP wszczyna postępowanie administracyjne w celu ustalenia czy dana osoba ma uprawnienia do ubezpieczenia z innych systemów. Jesli nie, to zgłaszamy tą osobę do ubezpieczenia za pomocą druku ZZA i czekamy na decyzję. Tak mi się przynajmniej wydaje, sama się uczę dopiero:)
sylwunia
Praktykant
Posty: 5
Od: 01 cze 2015, 20:26
Zajmuję się:

Napisano: 27 cze 2016, 7:01

sylwunia pisze:Jeśli jest zarejestrowany w PUP, to przysługuje mu ubezpieczenie z PUP. Jeśli natomiast kontrakt jest podpisany na podstawie skierowania z PUP, to jeszcze przez 30 dni przysługuje takiej osobie ubezpieczenie zdrowotne. Pracownik socjalny natychmiast po otrzymaniu skierowania z PUP wszczyna postępowanie administracyjne w celu ustalenia czy dana osoba ma uprawnienia do ubezpieczenia z innych systemów. Jesli nie, to zgłaszamy tą osobę do ubezpieczenia za pomocą druku ZZA i czekamy na decyzję. Tak mi się przynajmniej wydaje, sama się uczę dopiero:)
Dziękuję za informację !
Nowa11


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x