ubezpieczenie zdrowotne - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Napisano: 17 lut 2021, 13:22

1. Dzisiaj Wniosek ze szpitala o objęcie Pana ubezpieczeniem zdrowotnym był jeden dzień w szpitalu w dniu 3 luty.
2. Kontakt z żoną, żona zgłosiła do emerytury do siebie i Pan ma już ubezpieczenie.
Teraz co mam zrobić z tym ich wnioskiem? :?: Przeprowadzić wywiad wydać decyzjęo dmownąnie spełnia kryterium dochodowego bo we dwóch emerytura Pani na dochód.,
Nowa342
Praktykant
Posty: 46
Od: 19 lut 2018, 13:31
Zajmuję się: PS


Napisano: 17 lut 2021, 20:41

Pan jest objęty ubezpieczeniem, a składka zdrowotna jest niepodzielna i obejmie cały miesiąc, wniosek szpitala stał się więc bezprzedmiotowy. Wysłałbym Informację do szpitala, że pan został już objęty ubezpieczeniem zdrowotnym z innego tytułu, a postępowanie w tej sprawie bym umorzył - zgodnie z art. 105 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego: „Gdy postępowanie z jakiejkolwiek przyczyny stało się bezprzedmiotowe w całości albo w części, organ administracji publicznej wydaje decyzję o umorzeniu postępowania odpowiednio w całości albo w części.” W takim przypadku wywiadu już nie trzeba przeprowadzać (i roztrząsać, czy spełniają warunki czy też nie), po prostu zamyka się w ten sposób postępowanie, bez rozstrzygnięcia sprawy co do jej istoty – jako bezprzedmiotowe.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 2112
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: rzucam pyrami w dinozaury
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej

Napisano: 19 lut 2021, 12:25

Chyba nie tak. Pani ma swoje świadczenie w ZUS i jeśli zgłosiła go do siebie do ubezpieczenia jako członka rodziny i zaznaczyła np. od 10 lutego a Pan był w szpitalu 3 lutego czyli nie miał w tym czasie ubezpieczenia. Więc co wtedy :?: jest objęty od 10 nie chodzi o składkę opłaconą, wtedy chyba wywiad i odmowa :?:
Nowa342
Praktykant
Posty: 46
Od: 19 lut 2018, 13:31
Zajmuję się: PS

Napisano: 19 lut 2021, 13:08

Najpierw ustal od kiedy zgłoszony do ubezpieczenia.Jeżeli był ubezpieczony od 10 luty
wtedy decyzja na świadczenie od 3 luty do 09 luty, chociaż, jeżeli dwu osobowa rodzina to na osobę pewnie dochód przekracza i wtedy odmowa.
ttt
Podinspektor
Posty: 1255
Od: 10 paź 2017, 10:58
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 19 lut 2021, 14:30

Składka zdrowotna jest niepodzielna. Nawet jak pan został zgłoszony 10 lutego, to i tak trzeba opłacić ją za cały miesiąc.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 2112
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: rzucam pyrami w dinozaury
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x