Uchwała NSA I OPS 2/21

Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szarak
VIP
Posty: 6188
Rejestracja: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking
Kontakt:

Uchwała NSA I OPS 2/21

Post autor: Szarak »

LuuLane
Starszy referent
Posty: 662
Rejestracja: 15 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: PS/KDR/LZI
hobbystycznie wszystko inne, bo lubię się mądrzyć :)
Kontakt:

Re: Uchwała NSA I OPS 2/21

Post autor: LuuLane »

Czy w związku z tą uchwałą trzeba wszcząć postępowania i przeliczyć dochody osobom, którym odliczaliśmy takie alimenty, a pobierają np. zasiłek stały?
rasia
Praktykant
Posty: 30
Rejestracja: 01 cze 2017, 14:03
Zajmuję się: pracownik socjalny
Kontakt:

Re: Uchwała NSA I OPS 2/21

Post autor: rasia »

Gratuluję refleksu !! :D Dzięki za podzielenie się info z całą naszą resztą
matylda
Stażysta
Posty: 147
Rejestracja: 19 lut 2016, 13:18
Zajmuję się:
Kontakt:

Re: Uchwała NSA I OPS 2/21

Post autor: matylda »

ok, zgodnie z tą uchwałą kwot egzekwowanych od dłużnika lub płaconych przez niego dobrowolnie na spłatę FA nie liczymy;

a co jeśli "dziecko" nie dostaje świadczeń z FA, bo rodzina nie kwalifikuje się dochodowo, a dłużnik aktualnie dobrowolnie "spłaca" zaległość do rąk matki - na ile pozwalają mu jego możliwości finansowe, lub kwoty są ściągane i przekazywane przez komornika osobie uprawnionej?

czy takiemu dłużnikowi odliczamy te kwoty (oczywiście bez kosztów komorniczych)?
ODPOWIEDZ