Ustalanie kuratora.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 02 cze 2016, 13:11

Dzień dobry.
Jest to mój pierwszy wpis na forum i nie wiem czy wszystko zrobię dobrze... Ale do rzeczy. Chciałabym się zapytać jak rozwiązaliście u Was sprawę pozwów o alimenty dla dzieci przebywających w placówkach opiekuńczo- wychowawczych, których rodzice biologiczni nie są pozbawieni praw rodzicielskich? czy Wy jako PCPR stosujecie pismo do domów dziecka z prośbą o kandydatów na kuratorów? I co potem? Czy jeśli dom dziecka udzieli odpowiedzi to PCPR składa do sądu prośbę o ustanowienie danej osoby kuratorem? Czy może nie mogę tego zrobić i tym wszystkim zajmuje się właśnie dom dziecka? Druga sprawa to alimenty zasądzone przez sąd np przy sprawie rozwodowej. Jeśli alimenty były zasądzone na dziecko do rąk matki, ale dziecko trafiło do pieczy zastępczej, co wówczas z tym wyrokiem/ugodą? jak rozwiązujecie takie sytuacje? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi! :D
ewek22
Praktykant
Posty: 2
Od: 02 cze 2016, 12:59
Zajmuję się:


Napisano: 06 cze 2016, 12:50

Witam
W przypadku gdzie rodzice mają ograniczoną władzę rodzicielską, piszę do placówki o wyznaczenie kuratora do zarządu majątkiem dla małoletniego. Proszę jednocześnie o podpisane oświadczenie wskazanej osoby że wyraża zgodę na objęcie tej funkcji. Te dokumenty wraz z pozostałymi podpinam do pozwu.
Nim zacznę szykować pozwy to w pierwszej kolejności wysyłam do sądu zapytanie czy na rzecz dziecka były już zasądzone alimenty. Jeżeli rodzic miał zasądzone alimenty to pozew składam na drugiego rodzica.
Pozdrawiam
mp1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny