ok od maja a jaki dokument? oświadczenie osoby o ile mniej teraz zarabia i dochody z 2018 podzielić na 12 miesięcy i odjąć od tego wynagrodzenia w 2018 roku tą kwotę o ile ma mniej teraz?
Według mnie nie od maja tylko od czerwca ustalasz prawo do świadczenia.
Jeżeli utraciłaby zatrudnienie definitywnie 1 kwietnia, ustalasz prawo od maja. A ona dostała aneks do umowy nie świadectwo pracy, z którego wynika, że od kwietnia ma niższe wynagrodzenie, dostarcza dochód za maj, prawo do świadczenia ustalasz od czerwca. Tak jak to bywa z uzyskami w ustawie.
a co myślicie o takich przypadkach utraty? Mam kilka wątpliwości odnośnie utraty covid i dobrze by było poznać wasze zdanie:)
1. osoba przebywa na zasiłku opiekuńczym i tym samym otrzymuje 80% wynagrodzenia. Czy uznajecie to jako obniżenie wynagrodzenia? Moim zdaniem nie.
2. Co ze świadczeniem postojowym? osoba może być zatrudniona na umowę zlecenie i dochód od pracodawcy (przyjmijmy za kwiecień) mógł wynieść np 0,00 zł ale załóżmy że otrzyma postojowe z ZUS za kwiecień (np w czerwcu albo później). Jaki dochód wtedy przyjmujemy i czy uzyskujemy postojowe
3. do kiedy liczymy dochód obniżony? O utracie jest mowa, ale o uzysku nic nie wiadomo
1. moim zdaniem też nie (osoba miała wybór korzystać lub nie) ale jak będę miał taki przypadek to przyjmę wniosek, dam odmowę i niech się odwołuje,
2. moim zdaniem jest to utrata(obniżenie)dochodu,
3. dwa okresy zasiłkowe, nie ma nic o uzyskaniu dochodu więc nie będę się czepiał, niech osoby korzystają jak mogą.