utrata dochodu jak liczycie

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 19 lip 2016, 10:13

Pani zlozyla wniosek w kwietni na 2 dziecko pod konien maja przyszl zlozyc na pierwsze dziecko z kryter bo dostala swiadec pracy niby do 20 maja pracowala od kiedy jej prsyznac juz od maja czy dopiero czerwca
markus


Napisano: 19 lip 2016, 10:17

a ta praca, ktora starcila 20 maja to byl UZYSK czy UTRATA ?:) bo albo juz od maja albo dopiero od czerwca:) zalezy kiedy podjela to zatrudnienie, ktore w maju utracila
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7065
Od: 02 lut 2007, 15:50
Zajmuję się:
Lokalizacja: najładniejsza:), Polska

Napisano: 19 lip 2016, 10:30

a jak utrata to jak brać? a jak uzysk to jak?
lenka272

Napisano: 19 lip 2016, 10:59

no jak jak ?:) jesli to byl uzysk, ktorego juz nie ma od 21 maja to znaczy ze liczac dochod zeby ustalic swiadczenia na maj nie liczysz juz tego co mial z uzysku za drugi miesiac i wychodzi ze pewnie spelnia w maju kryterium i przyznajesz od maja, a jesli dochod ten nie byl uzyskiem - czyli osiagal go juz w 2014, to masz do czynienia z utrata dochodu i wtedy swiadczenia przyznajesz od miesiaca nastepnego od utraty dochodu, czyli od czerwca
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7065
Od: 02 lut 2007, 15:50
Zajmuję się:
Lokalizacja: najładniejsza:), Polska

Napisano: 19 lip 2016, 12:33

Ten sam zakład pracy osoba zatrudniona na cały etat ma teraz zmianę na 1/2 czy to jest utrata.
Iza1

Napisano: 19 lip 2016, 12:37

nie, chociaż część WSA twierdzi, że tak
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18607
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 19 lip 2016, 12:48

A jak dobrze uzasadnić decyzję/ponownie odmowa/ SKO dało do ponownego rozpatrzenia powołując się na art. 2 o utracie uzasadniając tym,ze może to dotyczyć również tego samego zakładu pracy.
Iza1

Napisano: 19 lip 2016, 12:52

Zgromadź umowy, oświadczenie od klientki że nie dostała świadectwa pracy. A potem poszukaj jakiegoś wyroku np WSA w którym będzie zawarta sprawa, że zmiana etatu bez świadectwa pracy nie jest utratą i uzyskiem dochodu.
voodoo
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2075
Od: 02 cze 2016, 10:23
Zajmuję się: ŚW
Lokalizacja: Polska B

Napisano: 19 lip 2016, 14:36

Wszystko co piszesz powyżej mieliśmy zgromadzone wcześniej przy odmowie i tak sko dało do ponownego rozpatrzenia po prostu nie wiemy czego jeszcze możemy żądać.
Praktycznie SKO nic nam nie wskazało tylko to,ze art 2 o utracie nie wskazuje,ze nie można mieć w tym samym zakładzie pracy zmiany z 1 etatu na 1/2 i według nich jest to utrata.
Iza1

Napisano: 20 lip 2016, 11:25

Pomoże ktoś
Iza1


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny