Podstawa prawna dm

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 08 lip 2014, 11:27

Chciałabym zapytać, czy moja podstawa prawna w decyzjach z dodatków mieszkaniowych jest poprawna?

Na podstawie art.1-7 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (Dz. U. z 2013 r. poz. 966 z późn. zm.), par. 1-5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2001 r. w sprawie dodatków mieszkaniowych (Dz. U. Nr 156, poz. 1817 z 2001r, z późn. zm.), rozporządzenia Ministra Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 kwietnia 2013 r. w sprawie sposobu przeprowadzania wywiadu środowiskowego, wzoru kwestionariusza wywiadu oraz oświadczenia o stanie majątkowym wnioskodawcy i innych członków gospodarstwa domowego, a także wzoru legitymacji pracownika upoważnionego do przeprowadzania wywiadu (Dz. U. z 2013 r. poz. 589). uchwały Nr [...] Rady Miejskiej w [...] z dn. [...] w sprawie obniżenia wskaźnika procentowego wydatków przypadających na normatywną powierzchnię zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r.- Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. Nr 98, poz. 1071 z 2000 r., z późn. zm.)
Rabarbara


Napisano: 09 lip 2014, 7:52

Polecam tą

Na podstawie art. 2, art. 3, art. 5, art. 6, art. 7, art. 8 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (Dz. U. z 2013 r. poz. 966 z późn. zm. ), Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2001 r. w sprawie dodatków mieszkaniowych (Dz.U. Nr 156 poz. 1817 oraz Dz. U. z 2005 r. Nr 131 poz. 1094), Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (Dz.U. z 2013 r. poz. 589) w związku z art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz.U. z 2014 r. poz. 183)
Zytkaa

Napisano: 09 lip 2014, 9:07

Może wystarczyłoby jedynie: art.7 ust.1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o dodatkach mieszkaniowych?
A dlaczego nie?
PCW
Inspektor
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31

Napisano: 09 lip 2014, 9:17

PS.
Przy wypisywaniu aktualnej podstawy polecam http://isap.sejm.gov.pl/
PCW
Inspektor
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31

Napisano: 09 lip 2014, 10:56

Dziękuję za odpowiedzi. A jednak miałam sporo nie tak.

Czyli co, na wstępie zostawić sobie sam art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych
a na końcu art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r.- Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2013 r. poz. 267, Dz. U. z 2014 r. poz. 183)?

Chciałabym to ustalić, przyda się potomnym. :)
Rabarbara

Napisano: 09 lip 2014, 14:52

Skoro dla potomnych, to nie wypada tak zostawić.
Moim zdaniem lepiej będzie:
Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (Dz.U. z 2013 r. poz. poz.966 ze zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r.- Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r. poz. 267 ze zm.) ...

Można alternatywnie wpisywać pełny zakres zmian, także więcej przepisów, są różne poglądy w tym zakresie.
PCW
Inspektor
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]