Karta tylko dla matki i dzieci

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 31 lip 2019, 7:35

Kobieta złożyła wniosek na siebie 3 dzieci i partnera. Z czego 2 dzieci jest jej z innym panem a 3 dziecko z obecnym partnerem. Z uwagi na to że nie są małżeństwem karta należny się tylko mamie i 3 trójce dzieci? Bardzo proszę o podpowiedź czy dobrze myślę od niedawna zajmuje się KDR.
Wniosek złożony został przez SIKDR jeśli jest tak jak myślę co powinnam zrobić dalej
Ania8311
Praktykant
Od: 31 lip 2019, 7:26

Napisano: 31 lip 2019, 8:07

Sprawa jest dla mnie prosta, Pani karta przysługuje ponieważ jest matką 3 dzieci, 3 dzieci także karta przysługuje (rozumiem, że mieszkają razem z matką w tej samej gminie). Pan nie jest mężem tej Pani, jest jedynie ojcem jednego dziecka. W związku z tym karta nie przysługuje temu Panu. Gdyby byli małżeństwem to jak najbardziej - jako małżonkowi, albo ojcem 3 dzieci to jako rodzicowi - wtedy wiadomo. W tym przypadku jemu odmowa. Co prawda czytałem o wyrokach w Bydgoszczy -> viewtopic.php?f=57&t=207273649&p=207681770&hilit=wyrok#p207681770 ale według mnie jak i innych użytkowników to kompletne bzdury. Powinni tą ustawę doprecyzować to by nie było takich rzeczy... Gdybym miał kartę przyznawać konkubentowi to i ja podałbym się z jakąś babką z trójką dzieci i miałbym kartę :oops: - BZDURA!
michu95
Starszy referent
Od: 17 cze 2016, 12:10

Napisano: 31 lip 2019, 9:47

Dziękuje za podpowiedz, tak właśnie myślałam że dla dzieci i mamy się należy, a panu nie, bo nie jest małżonkiem a jedynie konkubentem pani i mają tylko jedno wspólne dziecko.
Ania8311
Praktykant
Od: 31 lip 2019, 7:26

Napisano: 08 wrz 2019, 6:29

michu95 pisze:Sprawa jest dla mnie prosta, Pani karta przysługuje ponieważ jest matką 3 dzieci, 3 dzieci także karta przysługuje (rozumiem, że mieszkają razem z matką w tej samej gminie). Pan nie jest mężem tej Pani, jest jedynie ojcem jednego dziecka. W związku z tym karta nie przysługuje temu Panu. Gdyby byli małżeństwem to jak najbardziej - jako małżonkowi, albo ojcem 3 dzieci to jako rodzicowi - wtedy wiadomo. W tym przypadku jemu odmowa. Co prawda czytałem o wyrokach w Bydgoszczy -> viewtopic.php?f=57&t=207273649&p=207681770&hilit=wyrok#p207681770 ale według mnie jak i innych użytkowników to kompletne bzdury. Powinni tą ustawę doprecyzować to by nie było takich rzeczy... Gdybym miał kartę przyznawać konkubentowi to i ja podałbym się z jakąś babką z trójką dzieci i miałbym kartę :oops: - BZDURA!

a tu jeszcze jeden wyrok potwierdzający tę "bzdurę"
- wyrok WSA Gliwice z dnia 06-06-2018- IV SA/Gl 1232/17

Niestety wg przepisu karta należy się również konkubentowi, a to że ustawa jest źle napisana to inna sprawa.
tko
Stażysta
Od: 13 wrz 2018, 12:25

Napisano: 09 wrz 2019, 7:22

Niestety wg przepisu karta należy się również konkubentowi, a to że ustawa jest źle napisana to inna sprawa.[/quote]

To że Sądy orzekają sobie co chcą to inna sprawa, widocznie ustawodawcy zależy na legalizacji nieformalnych związków, a niektórym Sędziom na legalizacji nieformalnych, pozostawiając kwestie polityczne i światopoglądowe, zgodnie z ustawą KDR się nie należy, natomiast przerabiałem sytuację z radcą prawnym, kiedy był konkubinat z 3 dzieci i żadne z nich nie było rodzicem 3 dzieci i robiliśmy odmowę, poruszałem z nim tematykę tych wyroków Sądowych w których faktycznie przyznano KDR konkubentowi gdzie jeden z rodziców był rodzicem 3 dzieci, osobiście nie miałem tej sytuacji więc nie wiem na ile te wyroki zasugerowały by przyznanie konkubentowi KDR.
"To err is human, to forgive is divine"
ubu
Awatar użytkownika
Starszy referent
Od: 27 lip 2017, 11:31

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]