Nowe mieszkanie od gminy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 18 paź 2021, 9:57

Wniosek o DM chce złożyć Pani, która dopiero co otrzymała mieszkanie z zasobów gminy i na razie mieszkanie to nie nadaje się do zamieszkania, należy je wyremontować. Czy dodatek mieszkaniowy już jej się należy jeśli nie zamieszkuje w tym mieszkaniu ale ma do niego tytuł prawny?
Zuzannaxx
Praktykant
Posty: 23
Od: 01 gru 2020, 22:57
Zajmuję się: DM


Napisano: 18 paź 2021, 10:18

Zuzannaxx pisze:
18 paź 2021, 9:57
Wniosek o DM chce złożyć Pani, która dopiero co otrzymała mieszkanie z zasobów gminy i na razie mieszkanie to nie nadaje się do zamieszkania, należy je wyremontować. Czy dodatek mieszkaniowy już jej się należy jeśli nie zamieszkuje w tym mieszkaniu ale ma do niego tytuł prawny?
Art. 2 [Uprawnieni]
1. Dodatek mieszkaniowy, z zastrzeżeniem art. 7 ust. 3 i 4, przysługuje:
1) najemcom albo podnajemcom lokali mieszkalnych, zamieszkującym w tych lokalach;
....
Art. 7 [Organ przyznający]
1. Dodatek mieszkaniowy przyznaje, na wniosek osoby uprawnionej do dodatku mieszkaniowego, wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji administracyjnej. Do wniosku dołącza się deklarację o dochodach gospodarstwa domowego za okres 3 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku oraz dokumenty potwierdzające wysokość ponoszonych w miesiącu poprzedzającym dzień złożenia wniosku wydatków związanych z zajmowaniem lokalu mieszkalnego.
wydatki mają być ponoszone za poprzedni miesiąc...jesli dopiero uzyskala mieszkanie nie poniosła wczesniej wydatków...
:-)
Podinspektor
Posty: 1411
Od: 20 mar 2017, 12:49
Zajmuję się: DM, DE

Napisano: 18 paź 2021, 11:48

W takim razie jeśli przykładowo ta Pani przyjdzie z wnioskiem za miesiąc czy dwa, kiedy ponosiła już opłaty ale nadal nie zamieszkując w tym mieszkaniu dodatek będzie się jej już należał czy nie?
Zuzannaxx
Praktykant
Posty: 23
Od: 01 gru 2020, 22:57
Zajmuję się: DM

Napisano: 18 paź 2021, 12:12

Zuzannaxx pisze:
18 paź 2021, 11:48
W takim razie jeśli przykładowo ta Pani przyjdzie z wnioskiem za miesiąc czy dwa, kiedy ponosiła już opłaty ale nadal nie zamieszkując w tym mieszkaniu dodatek będzie się jej już należał czy nie?
jak zapisane jest w ustawie...musi zamieszkiwać w danym lokalu...no...chyba, że Tobie o tym nie będzie wiadomo i nikt nie bedzie wnikal....mając wiedze,ze Pani nie mieszka a tylko ma tytuł prawny...to nie jest jeszcze wszystko by miec dodatek przyznany
:-)
Podinspektor
Posty: 1411
Od: 20 mar 2017, 12:49
Zajmuję się: DM, DE

Napisano: 18 paź 2021, 12:27

Dziękuję bardzo za pomoc, taka prosta rzecz ale strasznie się zamieszałam. Chociaż na początku myślałam właśnie, że dodatek nie będzie się należał.
Zuzannaxx
Praktykant
Posty: 23
Od: 01 gru 2020, 22:57
Zajmuję się: DM

Napisano: 18 paź 2021, 13:42

Zuzannaxx pisze:
18 paź 2021, 12:27
Dziękuję bardzo za pomoc, taka prosta rzecz ale strasznie się zamieszałam. Chociaż na początku myślałam właśnie, że dodatek nie będzie się należał.
warto czasem pogadać z innymi ;)
:-)
Podinspektor
Posty: 1411
Od: 20 mar 2017, 12:49
Zajmuję się: DM, DE


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x