Zapis Ustawa z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin w części dotyczącej ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci:
2) w art. 5:
a) w ust. 2 zdanie pierwsze otrzymuje brzmienie:
„W przypadku urodzenia dziecka albo ukończenia przez dziecko 18. roku życia kwotę świadczenia wychowawczego przysługującą za niepełny miesiąc ustala się, dzieląc kwotę tego świadczenia przez liczbę wszystkich dni kalendarzowych w tym miesiącu, a otrzymaną kwotę mnoży się przez liczbę dni kalendarzowych, za które to świadczenie przysługuje.”
Zapis w podręczniku dla samorządów na okres 2017/2018 - strona 9:
Ważne: przypadku urodzenia dziecka albo ukończenia przez dziecko 18. roku życia kwotę świadczenia wychowawczego przysługującą za niepełny miesiąc ustala się, dzieląc kwotę tego świadczenia przez liczbę wszystkich dni kalendarzowych w tym miesiącu, a otrzymaną kwotę mnoży się przez liczbę dni kalendarzowych, za które to świadczenie przysługuje. Kwotę świadczenia wychowawczego przysługującą za niepełny miesiąc zaokrągla się do 10 groszy w górę (art. 5 ust. 2 ustawy).
Więc jak to w końcu jest? Wyraźny jest zapis w ustawie z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin, że ten artykuł otrzymuje takie brzmienie jak na samym początku wskazałam a oprócz tego że dodali słowo "albo" to ścieli ostatnie zdanie. Czy ktoś to zauważył?