wpłaty z instytucji brytyjskiej - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
Wzory decyzji Wzory wniosków o świadczenia rodzinne - UKRAINA Zmiana wysokości świadczenia pielęgnacyjnego ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT - PRZECZYTAJ! kwestia ŚP dopytanie Kiedy wypłacacie świadczenie rodzinne ??

Napisano: 26 sie 2015, 11:48

ROPS poinformował że Instytucja brytyjska będzie potrącać nienależnie pobrane świadczenia rodzinne z bieżąco wypłacanych świadczeń rodz. brytyjskich i przekazywać na nasz r-k celem spłat n.p. ROPS zwrócił się również z prośbą o zaliczanie wpłat na poczet należności głównych a później na ustawowe odsetki i powołał się na Rozporządzenie Rady EWG.
Kobieta pobrała nienależnie ś.r. w okresie od 01.06.2008 do 31.10.2009. Czy ma ktoś taki przypadek że zagraniczna instytucja wpłaca co miesiąc jakąś kwotę i zaliczacie to najpierw na należności główne?? Jak liczyć w związku z tym odsetki??? Marszałek ROPS wydał decyzję zwrotową w grudniu 2013 ale kobieta wtedy nic nie wpłaciła, później toczyło się postępowanie bo kobieta wniosła podanie o umorzenie n.p. i odsetek ale ROPS odmówił umorzenia, później ROPS zawiesił postępowanie i zbierał materiał dowodowy w celu rozłożenia na raty i wystąpił do instytucji brytyjskiej. W efekcie końcowym otrzymaliśmy dopiero w tym m-cu taką informację. Czy odsetki liczy się na dzień wydania decyzji ROPS??? Jak to robicie??? Czy jakieś pisemka, decyzje pisać, jak to rozliczacie?? Czy wpłaty trzeba zaliczać najpierw na należności główne aż do ich całkowitej spłaty??? Co z tymi odsetkami??
kasiam.


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x