Witam. Wyczytałam ostatnio, że wynagrodzenie dla zawodowej rodziny zastępczej wynosi(lub ma wynosić wedle nowej ustawy) 2000 zł. Nie udało mi się nigdzie wyczytać czy to kwota netto czy brutto. Wie może ktoś na jakiej podstawie prawnej określa się czy to ma być 2000netto czy 2000 brutto.
Mowa jest oczywiście o wynagrodzeniu brutto, gdyż mają do niej zastosowanie przepisy dotyczące umowy zlecenia, poza tym nigdzie nie ma mowy o tym, iż kwoty tego konkretnego wynagrodzenia zwolnione są z podatku czy opłacania składek.
ALE ale... w jednym miejscu ustawy /art 85.1/ mowa jest o WYNAGRODZENIU minimum 2000 zł (bez określania brutto/netto) a w innym miejscu, że starosta zapewnia kwoty na WYNAGRODZENIA i pochodne /art 191.6/. Jeżeli pochodne miały by się mieści w wynagrodzeniu to ustawodawca by nie pisał dodatkowo o pochodnych. I jeszcze jedno: w pomocy społecznej operuje się do tej pory kwotami netto. To tylko tak do dyskusji
Pozdrawiam
Mikołaj