Bo złożyła mi wniosek Pani która ma dwójkę dzieci z jednym facetem i jedno dziecko z obecnym. Z tym że z tym obecnym jest w konkubinacie. Więc temu Panu karta nie przysługuje z racji że ma tylko 1 dziecko i że nie są małżeństwem.
Rozporządzenie jest na podstawie ustawy o pomocy społecznej ale ma własną definicję rodziny.
Wg par. 2 ust. 1 Do korzystania z programu są uprawnieniu członkowie rodziny wielodzietnej:
1) rodzic (rodzice) - przez którego rozumie się także rodzica (rodziców) zastępczych lub osobę (osoby) prowadzącą rodzinny dom dziecka;
2) małożonek rodzica
Nie ma więc mowy o konkubencie czy konkubentce itp. Więc karta takiej osobie nie przysługuje.
Dziewczyna złożyła wniosek o wydanie karty tylko na siebie , uczennica gimnazjum . Ja bym wydała kartę takiej osobie czy też odmowa wydania ??? a rodzina 6 osób no bo zapomniałam dopisać
"Bo złożyła mi wniosek Pani która ma dwójkę dzieci z jednym facetem i jedno dziecko z obecnym. Z tym że z tym obecnym jest w konkubinacie. Więc temu Panu karta nie przysługuje z racji że ma tylko 1 dziecko i że nie są małżeństwem. "
Jestem po szkoleniu wczoraj w OTI Kraków...o dziwo, temu konkubentowi też się należy, bo ma jedno wspólne dziecko z tą panią(wg ustawy o pomocy społecznej są rodziną).
Świat zwariował...
Czy konkubent ma obowiązek "utrzymywania" także dzieci partnerki z jej poprzedniego związku
Bardzo ciekawa teoria ale można się kłócić co do jej poprawności na bazie obowiązujących przepisów . Co z zapisem :
Przez rodzinę wielodzietną rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci:
1) w wieku do ukończenia 18. roku życia;
2) w wieku do ukończenia 25. roku życia - w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej;
3) bez ograniczeń wiekowych - w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności .
w związku z definicją rodziny w ustawie o pomocy społecznej .
KWESTIA DO DYSKUSJI