Na podstawie art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 256 ze zm.), art. 27 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (t.j. Dz. z 2019r. poz. 2407 ze zm.), w związku z art. 1, art. 2, art. 4, art. 5, art. 8, art. 10, art. 13, art. 13a, art. 15, art. 18, art. 20, art. 21, art. 22, art. 23, art. 27, art. 28 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2407 ze zm.), art. 10 ustawy z dnia 26 kwietnia 2019 r. o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019r. poz. 924), Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 czerwca 2019 r. w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o przyznanie świadczenia wychowawczego oraz zakresu informacji, jakie mają być zawarte we wniosku, zaświadczeniach i oświadczeniach niezbędnych do ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego (Dz. U. z 2019 r. poz. 1177), działając z upoważnienia ……. do prowadzenia postępowania w sprawach świadczeń wychowawczych oraz do wydawania w tych sprawach decyzji
UCHYLAM
prawo do świadczenia wychowawczego ustalone w dniu dotyczące przyznania Panu/i świadczenia wychowawczego na dziecko ur.
UZASADNIENIE
W dniu złożył Pan/i wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, wnioskując o przyznanie przedmiotowego świadczenia na dziecko . Informacją Nr został Pani poinformowany o przyznaniu prawa do świadczenia wychowawczego na dziecko w okresie od do w kwocie 500,00 złotych miesięcznie.
Tu należy wpisać cd wydarzeń
Zgodnie z art. 4 ust. 2 pkt. 1 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci świadczenie wychowawcze przysługuje matce albo ojcu, jeżeli dziecko wspólnie zamieszkuje i pozostaje na utrzymaniu matki albo ojca, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 2a. Zgodnie z art. 13a ust. 1 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przyznanie przez organ właściwy lub wojewodę świadczenia wychowawczego nie wymaga wydania decyzji. Odmowa przyznania świadczenia wychowawczego, uchylenie lub zmiana prawa do świadczenia wychowawczego oraz rozstrzygnięcie w sprawie nienależnie pobranego świadczenia wychowawczego wymagają wydania decyzji. Zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci w przypadku zmian mających wpływ na prawo do świadczenia wychowawczego, takich jak: zmiana liczby członków rodziny (…), osoba ubiegająca się jest zobowiązana do niezwłocznego powiadomienia o tym organu wypłacającego świadczenie. Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci organ właściwy oraz wojewoda mogą bez zgody strony zmienić lub uchylić prawo do świadczenia wychowawczego, jeżeli uległa zmianie sytuacja rodzinna mająca wpływ na prawo do świadczenia wychowawczego, członek rodziny nabył prawo do świadczenia wychowawczego winnym państwie w związku ze stosowaniem przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, osoba nienależnie pobrała świadczenie wychowawcze lub wystąpiły inne okoliczności mające wpływ na prawo do świadczenia wychowawczego.
W związku z tym w dniu zostało wszczęte z urzędu postępowanie w sprawie Pana/i uprawnień do świadczenia wychowawczego na dziecko …. Tu co dalej nastąpiło
Wobec powyższego orzeczono jak w sentencji.
POUCZENIE
Od niniejszej decyzji służy prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w …. za pośrednictwem organu wydającego decyzję na adres: ……. w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji. W trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania wobec organu administracji publicznej, który wydał decyzję. Z dniem doręczenia organowi administracji publicznej oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez ostatnią ze stron postępowania, decyzja staje się ostateczna i prawomocna.