Wniosek o dodatek mieszkaniowy złożony w dniu 30.07.2024r. Dodatek przyznany na okres od 01.08.2024 do 31.01.2025r.. Lokal należący do mieszkaniowego zasobu gminy (mieszkanie gminne komunalne). Pani Natalia B. przez cały okres obowiązywania decyzji o przyznaniu dodatku mieszkaniowego nie płaciła czynszu ( różnicy wynikającej z należnego czynszu a przyznanym dodatkiem.
Gmina (Burmistrz) miał obowiązek w miesiącu październiku zawiadomić tut. organ-MGOPS (zadanie zlecone), że wystąpiły zaległości czynszowe powyżej 2 miesiące. Negocjowali z panią Natalią B. co do zapłaty a ta w konsekwencji i tak nie zapłaciła należnej różnicy. O tym , że jest zaległość dowiedzieliśmy się z innego postępowania prowadzonego przez tutejszy ośrodek oraz na nasze pisemne zapytanie skierowane do zarządcy- gminy. Na nasze zapytanie przyznali, ze pani Natalia B. nie płaci za lokal od początku trwania dodatku m. i żeby wstrzymać dodatek od miesiąca października 2024r.
Dodatek m. został wypłacony gminie na należności czynszowe za VIII, IX, X, XI 2024 (od grudnia zawieszony w systemie).
W normalnym przypadku mógł być wypłacony za VIII i IX a od X wstrzymany i pani Natalia B. miałaby termin 3 m-ce na uregulowanie zaległości i wypłacilibyśmy gminie dodatek z wyrównaniem za wstrzymane miesiące. W przypadku gdyby zaległości nie uregulowała w tym czasie dodatek mieszkaniowy wygasłby.
Pytanie co w tej sytuacji? Czy wstrzymać dodatek od X 2024 (mimo, że wypłacony ) i Pani Natalia ma jeszcze miesiąc na uregulowanie zaległości? Bo jeżeli nie ureguluje to Gmina musi nam zwrócić pieniądze za X i XI .
No nie wspomnę, że gmina powinna zapłacić mandat 500zł za nie poinformowanie nas w terminie o istniejących zaległościach pow. 2 m-ce. Ale co Burmistrz ma się sam ukarać?, przecież dodatki są u nas zadaniem zleconym. Ale nie to mnie najbardziej interesuje.
Najważniejsze co ma zrobić czy wstrzymać decyzją od X? czy…?