NA JAKI ART KONKRETNIE SIĘ POWOŁAĆ W SYTUACJI GDY MATKA POBIERA NA SYNA ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY A JEST POSTANOWIENIE SĄDU, ŻE UMIESZCZONE ZOSTAŁO W RODZINIE ZASTĘPCZEJ.
O czym wy mówicie? Dziecko jest nadal uprawnione do zasiłku pielęgnacyjnego. Matka składając wniosek jako opiekun ustawowy wyłącznie reprezentuje dziecko. Nie ma przepisu, który pozbawia prawa do zasiłku pielęgnacyjnego dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
a na co jej kasa kiedy dziecka nie ma przy sobie dziecka, a zasiłek pielęgnacyjny przyznaje się w celu częściowego pokrycia wydatków wynikających z konieczności zapewnienia opieki i pomocy innej osoby w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji. To w jaki sposób taka matka ma pokryć wydatki w związku z koniecznością zapewnienia opieki pomocy dziecku jeśli dziecko jest w rodzinie zastępczej?
Nie każę Ci wypłacać zasiłku matce, ale powtarzam, nie ma podstaw do uchylenia dziecku zasiłku pielęgnacyjnego. Każde Kolegium Ci to uwali. Uprawnione jest dziecko. Przestało spełniać przesłanki? Nie! Więc na jakiej podstawie chcesz uchylić decyzję przyznającą DZIECKU zasiłek?
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
ZP przysługuje niepełnosprawnemu dziecku - nie jej matce.
Jak dziecko trafiło do rodziny zastępczej to dalej jest uprawnione do ZP - ale w tej sytuacji ZP pobiera rodzina zastępcza czyli zmienia sie jedynie osoba odbierająca fizycznie ZP