Może ktoś mi w przystępny sposób wytłumaczy jak to zrobić w ŚR. Przyznaliśmy świadczenia swoją decyzją, wypłaciliśmy, wyszły nowe okoliczności (koordynacja), uchyliliśmy swoją decyzję i daliśmy do rozpatrzenia ROPS, który wydał swoją decyzję odmawiającą świadczeń i następną o NP, a potem kolejną, żądającą zwrotu. Potem była decyzja rozkładająca należność na raty, a w końcu pismo o potrącaniu. Pomysły, jak w systemie?
Wprowadzić "żądanie zwrotu - zewnętrzne", tę żądającą zwrotu i dopisać należności ręcznie, a następnie zmianę sposobu na potrącenie, czy jak?
Tylko jest jeszcze jeden zonk. Jak wpiszę żądanie zewnętrzne z palca, to skąd system będzie wiedział kiedy zostały wypłacone dane świadczenia i jak w związku z tym obliczy odsetki. Może po prostu zrobić zwrot z naszej uchylonej decyzji, wpisując numer decyzji ROPSu??
I jeszcze jeden zonk przy takiej próbie. Mamy decyzję zmieniającą, więc musiałbym żądać zwrotu z dwóch decyzji, a wtedy nie mogę każdej nadać numeru z ROPSu Ma ktoś, ktokolwiek, jakiś pomysł, jak zrobić ten zewnętrzny zwrot tak, żeby system dobrze wyliczył odsetki??
Trochę tak dziwnie samemu ze sobą, ale niech tam. Okazuje się, że żeby prawidłowo wyliczyło odsetki musiałbym ręcznie wklepać każdą należność z osobna (w sensie każdy zasiłek), bo jak wpiszę łączną kwotę i daty od do, to gdzieś na zaokrągleniach ginie grosz albo dwa